Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya Üniversitesi ; Sosyal aktiviteler ve kampüs avantajları yönünden öğrencilere rahat bir eğitim imkanı sunan Zaporijya üniversitesi..

Zaporijya Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporijya Üniversitesi, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri ve Zaporizhia Oblastı’nın idari merkezidir. Dinyeper Nehri kıyısında yer alır ve Zaporizhia Üniversitesi’ne ev sahipliği yapar. Bu üniversite 1875’te kurulmuş olmasına rağmen, bugünkü adını ancak 1968’de almıştır. Üniversitenin bir veterinerlik okulu, bir tarım ekonomisi enstitüsü ve bir tıp ve hukuk enstitüsü vardır. Ayrıca bir milyondan fazla cilt içeren bir üniversite kütüphanesine sahiptir.

Zaporizhia Üniversitesi, 1968 yılında diğer iki üniversite ile birleştiğinde şimdiki adını almıştır. İlk olarak 1772’de öğretmen yetiştiren bir kolej olarak başladı. Kolejde üç ana fakülte –Tarım, Ekonomi ve Tıp– ve bir Hukuk Okulu vardır. Her fakülte, Veterinerlik Bölümü gibi çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca Zaporizhias Üniversitesi duvarları içinde Tarım Ekonomisi ve Yönetimi Enstitüsü, Hayvan Yetiştiriciliği ve Veterinerlik Enstitüsü ve Hayvan Fizyolojisi ve Biyokimya Enstitüsü gibi çeşitli enstitüler bulunmaktadır.

ZHU’dan büyük miktarda fon almaktadır. Ukrayna hükümeti. Her yıl, Ukrayna parlamentosu projelerini ve araştırmalarını finanse etmek için ZHU’ya büyük miktarda para tahsis ediyor. Buna lisans öğrencileri, öğretim üyeleri ve personel için burslar dahildir. Ayrıca, doktora ve doktora sonrası gibi lisansüstü öğrenciler için çeşitli burs programları vardır. Bu burslar hem ev hem de uluslararası öğrencilere açıktır.

Eğitim sağlamanın yanı sıra, ZHV, öğrencilerinin katılması için çeşitli ders dışı kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. NAN (Ukrayna Ulusal İttifakı), UAH (Ukrayna) gibi çeşitli siyasi kuruluşlar vardır. Onur İttifakı), UNA (Ukrayna Milliyetçiler Birliği), UNOR (Ukrayna Birleşik Milliyetçiler), UKROP (Ukraynalı Öğrenciler Birliği), UXB (Üniversite Kulübü), UWC (Üniversite Gençlik Kulübü), UWTU (Üniversite Birliği Konseyi), ve UWTHM (Üniversite Birliği Spor Kulübü). KAFUM (Kafum’un Şarkı Korosu) ve KAVCHAN (Kavchan’ın Dans Topluluğu) gibi kültürel kulüpler de vardır. Öğrenciler ayrıca duvarları içinde yirmiden fazla öğrenci gazetesine erişebilirler.

Zaporizhia Üniversitesi, öğrencilerine kültürel bir atmosfer içinde mükemmel bir eğitim sunar. Birkaç ders dışı organizasyona ev sahipliği yapar ve birçok devlet finansman kaynağına sahiptir. Genel olarak, bu üniversite kendi ülkelerinde yüksek öğrenim görmek isteyen Ukraynalı öğrenciler için mükemmel bir seçimdir!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!