Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Kendinizi geliştirmenize fırsat sağlayacak üniversitede okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığa gelebilir ve kayıt için müracaat edebilirsiniz.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Yurtdışı eğitim planınız içinde Odessa Ulusal Hukuk Akademisi varsa işinizi şansa bırakanlardan değilsiniz demektir. Ukrayna üniversiteler açısından gelişmiş ve çok eskilere dayanan bir tarihe sahiptir. Önceden beri okuma aşkı ile dolup taşan Ukrayna hükümeti eğitimlerine üniversite çerçevesinde tamamlayacak gençleri yıllar önce yetiştirmeyi düşünerek Odessa Üniversitesini açmıştır. Ülke içinde açılan ilk üniversite olması nedeni ile akademik ve tecrübe konusunda oldukça geniş bir eğitim düzeyine sahiptir. Güney Ukrayna’da yer alan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi merkezi bir eğitim platformudur. Yargıda birliği ve kültür alanında yapmış olunan faaliyetler ile üniversite kendi bünyesinde oldukça fazla öğrenci almaktadır.

Odessa ulusal hukuk akademisi olarak savunma hukuku, yasal gazetecilik fakültesi, sosyal refah fakültesi, adliye fakültesi, medeni hukuk ve özel girişim fakültesi, halk idaresi ve uluslararası yasal ilişkiler, yüksek lisans hukuku bölümlerini açmıştır.

Her bölüme dışarıdan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlıklarından öğrenci alımları yapılmaktadır. Akademik çalışmaları takip eden öğrencileri destekleyecek olan danışmanlıklar onlar için Ukrayna dil okulları ile ilgili bilgi toplayarak işlerine yarayacak anlatımlarda bulunmaktadır. İlkokul davetiyesini ülkeden temin ederek bir senelik vizenizi almaktadır. Ukrayna’da daha çok kalacaklar adına sağlık sigortası oluşturmaktadır. Uçak biletleri, oturma izni, kiralık ev ve yurtlar, kullanılabilir telefon hizmeti ve hattı Eurostar danışmanlıklar tarafından temin edilecektir. Elinizde her an olması gereken öğrenci belgeniz, kayıt işlemleri danışmanlıklar tarafından yapılarak Ukrayna’ya ziyarete gidiyormuşsunuz gibi bir hava yaratmaktadır.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi diğer ülkelerden oldukça fazla talep almaktadır. Talep karşısında ülke daha temkinli ve seçkin öğrencileri kendine kabul etmektedir. Devlet üniversitesi olarak denizcilik, tıp, politeknik, mühendislik mimarlık, hukuk, çevre ve gıda teknolojileri gibi üniversiteleri de bulunmaktadır. Teknolojik olarak desteklenmesi gereken farklı mesleklere gençlerin ulaşabilmesi için üniversitelerini değişik bölümler ile açmıştır. Ukrayna yaşanılması değer olan ve öğrencilere eksiksiz eğitimi amaçlayan alt yapısı ile dünya üniversiteleri arasına kendi üniversitelerini de sokabilmiştir.

Ihlamur kokuları ile ve ağaçları ile donatılmış şehir ekonomik olarak güçlü bir yapıya sahip olduğundan öğrenciler için her türlü kullanım alanı oluşturulabilmiştir. Spor tesisleri, kafeler, gezme ve yürüyüş alanları, eğlence yerleri, yaz ve kış girebileceğiniz nezih mekânlar sürekli kontrol altında tutularak öğrenciye yaraşır şekli ile hizmet vermektedir. Sürekli turist çekebilen bu ülkede okuduktan sonra da kalmak isterseniz işsiz kalmazsınız. En azından Türkçe konuşarak işlinizi yapabilirsiniz. Kültürleri birleştiren Ukrayna yazın turist sezonunda kapılarını özellikle Türkiye’ye açmaktadır. Ülkemizle arasında periyodik olarak saat farkı yaşanmadığından her an bizim ülkemiz gibi çocuklarınızla iletişime geçebilirsiniz. Odessa Ulusal Hukuk akademisi endişe etmeyeceğiniz tek yurt dışı eğitim programını vermektedir. Genel bilgi için Eurostar danışmanlıkları tarafından gösterilen uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!