Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Mesleki eğitime önem veren kaliteli üniversitelerden biri olan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık üniversitesinde okumak ayrıcalıktır.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, ülkenin en üst seviye üniversiteleri olan dördüncü seviye üniversitelerinden biridir. Hali hazırda, üniversite bünyesinde 7 adet fakülte ile eğitim verilmektedir. Hem Ukraynalı, hem de yurtdışından yabancı öğrenciler eğitim için kabul edilmektedirler. Seçkin bir üniversite olduğundan, yurtdışından da bu eğitim kurumuna birçok talep olduğunu belirtelim.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti ve en gelişmiş kenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Üniversite, mimari ve inşaat alanında uzman yetiştirmek üzere, 1930 Yılında kurulmuştur. Günümüze kadar, bu amaçta gerçekten başarılı eğitim sistemi ile birçok mezun yetiştirmiş olduğunu belirtelim. Yıllar içinde gelişen üniversite, günümüzde eğitim kalitesini fazlasıyla ispatlamış durumdadır.

Kiev Ulusal iİnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Seçkin mimarlık ya da inşaat mühendisliği eğitimi almak için bu üniversiteyi tercih edebilirsiniz. Türk öğrenciler de eğitim için kabul edilmektedir. Sına şartı aranmamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlığı bürolarımıza gelerek, Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, hakkında en doğru ve güncel bilgileri alabilirsiniz. Önemli bir nokta, üniversite Türk öğrencilere lisans tamamlama imkanı tanımaktadır. Ülkemizde, inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümlerinde, ön lisans ya da meslek lisesi noktasında, eğitimini almışsanız ve diplomanız varsa, bu durumda, kalan iki senenizi bu seçkin okulda tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde, hem bölgenin en seçkin kurumlarından birinde kaliteli bir meslek eğitimini almış olacaksınız, hem de uluslararası anlamda geçerli bir diplomanız olacaktır.

Su Kaynakları Yönetimi 1450$
İnşaat Mühendisliği 1700$
Yapı Malzemeleri Teknolojileri 1700$
Su Temini Ve Drenaj 1700$
Karayolları ve Havayolları İnşaat Mühendisliği 1700$
İnşaat ve Şehir Planlama Hukuku 1900$
Mimarlık 2600$
Mimarlık ve Şehir Planlama 2600$
İç donanım ve Ekipman 2000$
Kimyasal Teknoloji ve Mühendisliği 2200$
Bilgisayar Mühendisliği 2200$
Bilgisayar sistemleri ve Ağları 2200$
Mekanik 2200$
Endüstri Makineleri Mühendisliği 2200$
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2200$

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinin eğitimi, Avrupa Birliği kriterlerine uygundur. Mezunlar mavi diploma almaktadır ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli diploma ile gençler, birçok ülkede kariyer yapabilirler. Aynı şekilde, diplomalar ülkemizde de kabul edilmektedir. Bürolarımızdan, profesyonel öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, ön kayıt imkanları, sizden istenecek belgeler, üniversite hakkında bilgiler gibi tüm detayları sağlıklı şekilde öğreneceksiniz ve başvuru sürecinde yardım alacaksınız. Eğitim yıllarınızda da birçok konuda yurtdışı bürolarımızdan yardım alabilirsiniz. İki sene Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, bünyesinde son derece geçerli iki meslekten birinin eğitimini alabileceksiniz.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Puanları

Yabancı öğrenciler, Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde, taban puan şartı olmadan başvuru yapabilirler. Eğitim sürecinde hazırlık sınıfında bir sene eğitim alırlar. Bundan sonra, gerekli dil eğitimi tamamlandığında, öğrenciler lisans senelerine geçmektedirler. Mimarlık ve inşaat mühendisliği fakültelerinde, seçkin bir eğitim kadrosunda, elit bir eğitim verilmektedir. Üniversite uzun yıllardır eğitim veren, oldukça kökü bir yüksek öğrenim kurumudur. Bunun gibi, bu köklü eğitimin yanında, modern teknikler de büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Öğrencilerin meslek eğitimlerini modern şekilde almaları için uygun bir altyapı kurulmuş olup, sürekli şekilde geliştirilmektedir. Kampüs, kentin merkezi noktalarından birinde bulunur ve öğrenciler rahat bir eğitim alırlar. Aktif olmalarına önem verilir. Sosyal kulüpler, spor merkezleri, bilgisayar merkezleri, çalışma odaları, laboratuvarlar, derslikler, yurtlar, kütüphaneler ve birçok merkezler öğrenciler eğitim hayatlarına devam etmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ukrayna üniversitelerinde lisans programları bölüme bağlı olarak 3 veya 4 yıl olabilir. Eğitim süresi diş Hekimliği ve eczacılık için 5 yıl ve tıp fakültesi için 6 yıldır.

Ukrayna, Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Kiev Igor Sikorsky, Odessa Teknoloji Enstitüsü, Sumy Devlet Üniversitesi ve Kharkiv Karazin Üniversitesi gibi tanınmış ulusal üniversitelere sahiptir.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık ÜniversitesiKiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi


#yurtdışındaüniversite #ukraynaüniversiteleri #kievulusalinşaatvemimarlıküniversitesi #kievnationaluniversityofconstructionandarchitecture

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!