Odessa Tarım Üniversitesi Eurostar

Odessa Tarım Üniversitesi

Tarım alanında çağı yakalayan eğitimi ve başarıyı destekleyen politikasıyla Odessa Tarım Üniversitesi Ukraynanın sayılı üniversitelerindendir

Odessa Tarım Üniversitesi

Yurtdışında seçkin bir üniversitesi tarım eğitimi, veterinerlik ya da ziraat mühendisliği eğitimleri almak istiyorsanız, Odessa Tarım Üniversitesi incelemeye alacağınız kurumlardan biri olmalıdır. Ukrayna, Odessa’da bulunan üniversite, ülkenin ziraat eğitimi alanında kurulan ve halen eğitim veren, ülkenin en önemli yüksek eğitim kurumlarından biridir. Odessa Agricultural University olarak uluslararası unvanı olan eğitim kurumu, bugüne kadar binlerce mezun vermiştir. Üniversite 1910’lu yıllarda kurulmuştur. İlk yıllarında tarım enstitüsü olarak eğitim vermiştir. Günümüzde, hem Ukrayna için çok önemli bir ziraat üniversitesi olmakla birlikte, diğer yakın ülkeler için de son derece önemli bir statüye sahiptir. Birçok yabancı öğrenci bu seçkin eğitim kurumunda görev almaktadır.

Günümüzde, Odessa Tarım Üniversitesi’nde, 2800 öğrenci tam zamanlı şekilde eğitim almaktadır. Bunu dışında, yarı zamanlı, uzaktan eğitim, yüksek lisans, master ve doktora programları dahil olmak üzere toplamda, 6000 öğrenci eğitim almaktadır. Başarının takdir edildiği bir kurumdur. Başarılı olan, belirli not ortalamasını yakalayan öğrencilere önemli burslar verilmektedir. Bilimsel araştırmalara son derece eğitim verilmektedir ve birçok modern laboratuvar bulunmaktadır. Geniş tarım ve hayvancılık eğitim alanları bulunan okulda, ayrıca öğrencilere çok çeşitli projeler ve çalışmalar yaptırılmaktadır. Teşvik amaçlı, öğrencilere bu çalışmaları konusunda hibe verildiğini de belirtelim. 400’e yakın akademik kadrosu ile donanımlı bir üniversitedir. Alanlarında iyi bilinen profesörleri bulunmaktadır.

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( RUSÇA )
Veterinerlik 1000 $ 2000 $
Ziraat Mühendisliği 1000 $ 1850 $
Harita Mühendisliği 1000 $ 2500 $
Harita Mühendisliği Lisans Tamam. 1000 $ 2500 $

 

Odessa Tarım Üniversitesi Akademik Kadro

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi, 40 önemli profesörü, doçent ve diğer akademik rütbelerinde eğitmenleri ile donanımlıdır ve geleceğe güvenle bakmaktadır. Geçmişinden gelen kaliteli elitim mazisi de son derece önemlidir. Hem Ukrayna’dan, hem de diğer ülkelerden, Türkiye’den de öğrenciler kabul edilmektedir. Türk öğrencilere lisans eğitimi ve master ile doktora eğitimlerinin yanında, çok önemli bir avantaj olarak lisans tamamlama imkanı da sunulmaktadır. Ön lisans eğitiminiz varsa, hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize geliniz. Bu seçkin üniversite ile yaptığımız işbirliği ile size lisans tamamlama başvurularınız için de yardımcı olmaktayız. İki sene daha eğitim alarak, seçkin bir üniversiteden, geçerli diplomanızla birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz. Hem de bir ziraat mühendisi olarak.

Odessa Tarım Üniversitesi’nde, yabancı öğrenciler bir senelik hazırlık fakültesinde eğitim almaktadırlar. Bu eğitim yaklaşık olarak 10 ay sürmektedir. Bundan sonra, başarılı olan öğrenciler lisans senelerine başlamaktadırlar. Öğrencilerin kapsamlı ve hem pratik, hem teorik anlamda eğitim almaları için uygun altyapı bulunmaktadır. Bundan başka, gelişmiş bir kampüs olduğunu belirtmek gerekir. Üniversite, geniş kampüs alanında, kütüphaneler, çalışma merkezleri ve spor salonları, yurtlar, eğitim binaları, geniş tarım ve hayvancılık çiftlikleri, laboratuvarlar, sanayi alanları, sağlık merkezleri, bilgisayar merkezi, yemekhaneler gibi alanlar bulunmaktadır. En üst seviye bir üniversite olan bu okuldan mezun gençlerin, ülkemizde ve Avrupa Birliği’nde tanınan diplomaları olduğunu da eklemek gerekir. Öğrenciler bu yönde son derece avantajlıdır.

Odessa Tarım Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Türk öğrencilerin Ukrayna'yı bu kadar çok tercih etmelerinin en büyük sebebi Ukrayna üniversitelerinin sınavsız öğrenci kabul etmesidir. Bunun yanında yurtdışı üniversite seçenekleri arasında ekonomik üniversite maliyetleri ve taban puan şartının olmaması da bunda büyük etkendir.

Ukrayna'da eğitim, öğrencilere vizyon kazandırır ve kişisel gelişimlerine katkı sağlar. Kaliteli eğitimin ekonomik olması ve diploma avantajları da dünyanın birçok ülkesinden öğrencileri Ukrayna'ya çekiyor. Ukrayna üniversitelerinde öğrenciler eğitim bakımından eksiksiz bir ortamda sosyal aktiviteleri fazla olan kampüs olanakları vardır. Ukrayna üniversitelerine kayıt, kabul ve vize işlemleri birçok Avrupa ülkesine kıyasla kolaydır ve az zaman alır.

 

#yurtdışındaüniversite #ukraynadaüniversite #odessatarımüniversitesi

Tercih Sebepleri

Ukrayna ÜniversiteleriTarım Üniversitesinde OkumakUkrayna Tarım Üniversitesi EğitimiTarım Üniversitesi Kampüs
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!