Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi

Tıp alanında rahat ve iş imkanları fazla iyi bir eğitim almak için Ternopil Tıp üniversitesi avantajlarından yararlanabilmeniz mümkün.

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler en iyi şekilde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitilmektedir. Bu alanda Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dilleri ile beraber verilmektedir.

Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci sizi bekliyor olacaktır. Dolayısı ile bu alanda yapılacak olan çalışmalarda öğrencilerin bologna eğitim sistemi ile beraber eğitilmesi sağlanmaktadır.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesinden ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır.

Bu alanda verilmekte olan eğitimlerde öğrencilerin konulara araştırma yapmasına yöneltilerek bilgi sahibi olmaları istenmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu şekilde aldıkları bilgileri çok daha iyi kullanabilmekte ve çok daha iyi bir şekilde kavramaktadır. Ternopil Tıp Üniversitesi 1957 yılında Ukrayna devlet Ternopil Tıp Üniversitesi olarak kuruldu.

2004 yılında Tıp Akademisi unvanını almıştır. Ternopil Tıp Üniversitesi dev bir eğitim kadrosuna sahiptir. 549 Öğretim görevlisi 3 birimi 85 doktor, 287 stajer 8 teknoloji bilim konseyi, 3 seçkin akademisyen, 2 devlet ödüllü profesörden oluşmaktadır. Sizlerde dilerseniz böyle seçkin bir eğitim merkezinde başarılı bir şekilde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber sizlerde iyi bir lisans eğitimi alarak iyi bir diploma sahibi olabilirsiniz. Üstelik Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalarınız yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklik sistemi dahilinde geçerliliğini sürdürüyor olmaktadır. Bu alanda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi polikliniğinizi açabilir ya da sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz veya kendi eczanenizi açabilir ya da bir başka eczacı ile anlaşarak çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesinde 41 fakülte bir araya gelerek yüksek lisans ve uzmanlık alanında eğitim hizmeti verilmektedir. Her yıl 51 ülkeden 1800 öğrenciyi bünyesinde barındırmakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Okulun bünyesinde 3500 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Lisans üstü eğitim fakültesinde 20.000 üzerinde mezun vermiştir. Üniversiteden mezun olan 30.000 den fazla uzman dünyanın değişik bölgelerinde çalışmaktadır.

Sizlerde dilerseniz bu alanda iyi bir lisans eğitimi alarak elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber gerek ülkemiz sınırları içerisinde çalışabilir gerek ise Avrupa’da bir çok ülkede alacağınız bu diplomalarınızı kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Tıp Üniversitesinde verilmekte olan bu eğitimler ile beraber alacağınız lisans eğitimi dolayısı ile Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim sistemi müfredatı bire bir oranda uygulanıyor olduğundan dolayı çalışmalarınızı verimli bir şekilde sürdürme imkanına sahip olacaksınız.

Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda öncelikli olarak detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz ya da yurt dışında eğitim imkanlarını araştırmak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber sizlere hizmet vermekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilere ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda iyi bir eğitim alarak geleceğinizi rahat bir sürece yürütmüş olacaksınız. Çağdaş ve saygın bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!