Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi

Ukrayna Odessa’da bulunan, Odessa Çevre Üniversitesi, 1932 yılında kurulmuştur. Güney Ukrayna’da bulunmaktadır ve Karadeniz kıyısında olan Odessa’nın merkezi bir bölgesinde bulunmaktadır. Üniversite, genel anlamda iki temel eğitim bölümüne ayrılmaktadır. Çevre bilimleri konusunda eğitim veren bölüm ile hidrometeoroloji bölümü öğrencilere eğitim vermektedir. Kaldı ki, Odessa Çevre Üniversitesi, bu iki alanda verdiği temel eğitimle, 1930’lu yıllardan bu yana donanımlı çevre mühendisleri yetiştirmek üzere kurulmuştur ve hizmet vermektedir. Okulun uzun yıllardır süregelen eğitim deneyimi, köklü ve oturmuş bir eğitim sisteminin öğrencilere uygulanmasını sağlamaktadır. Öte yandan, modern eğitim tekniklerinin ve bilimsel metotlarının zaman geçirmeden uygulandığını, eğitime tatbik edildiğini belirtelim.

Odessa Çevre Üniversitesi oturmuş bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Okulda seçkin, eğitim alanında ismi duyulmuş, eserleri takdir toplayan profesör ve diğer akademik kadroya sahiptir. Profesör, doçent ve asistan kadrosu olarak, öğrencilerle birebir ilgilenme konusunda yeterli kadrosu bulunmaktadır. Sınıflar amfi ve az kişilik dersliklerden oluşmaktadır. Öğrencilerin derslerde aktif olarak katılması amaçlanmaktadır ve bu ortam da yaratılmıştır. Öğrencilerin ayrıca, son derece modern bir laboratuvar ortamında deneylerden çalışmalara kadar katılmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler, Odessa Çevre Üniversitesi’nde aldıkları hem teorik, hem de pratik eğitimle, mesleğe kendilerine güvenli şekilde başlamaları sağlanmaktadır. Teorik anlamda deneyim kazanmaları noktasında, gerçekten çok önemli ve faydalı bir eğitim verilmektedir.

Odessa Çevre Üniversitesi, öğrencilerin rahat hareket edebildikleri bir kampüse sahiptir. Kampus içinde, yukarıda belirtildiği gibi, öğrenciler için gelişmiş amfi ve derslikler ile laboratuvar ortamları bulunmaktadır. Öte yandan, spor salonları ve spor etkinlik alanları, yürüyüş alanları, kütüphane, bilgisayar odaları, yurtlar, kafe ve yemekhaneler, dinlenme alanları, yönetim binaları, sağlık merkezi gibi birçok alanda, kampus detaylandırılmıştır. Yurtlar temiz ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılar durumdadır. Öğrenci işleri ve akademik kadro ve personel, öğrencilerle yakından iletişim kurmakta, öğrencilerin her sorunda yanlarında olabilmektedirler. Çalışma alanları için etüt sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilerin bu alanlarda rahatça derslerini yapmaları mümkündür. Öğrencilere mümkün olduğu kadar rahat bir ortam sağlanmaktadır ve sosyal anlamda da kendilerini ifade etmeye imkan tanınmaktadır.

Odessa Çevre Üniversitesi, Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Üniversite ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapılan işbirliği ile, kurumlarımızdan sizlere üniversitede, lisans ve lisans tamamlama imkanı sunmaktayız. Bu şekilde, aldığınız ön lisans eğitimden sonra, bu seçkin üniversitede lisans tamamlama eğitiminizi alarak, lisans diplomanızı alabilirsiniz. Diplomalar uluslararası anlamda geçerlidir. Hem Ukrayna, hem de ülkemizde ve Avrupa Ülkelerinde geçerli diploma almaktadır mezun öğrenciler. Bu şekilde, öğrencilerin mezun olduktan sonra, donanımlı bir çevre mühendisi olarak, uluslararası alanda birçok ülkede çalışma imkanını yakalamaktadırlar. Uygun miktarda harçlarla okulda, eğitim yıllarınızda zorluk çekmeyeceksiniz. Hazırlık sınıfında eğitim aldıktan sonra, kalan senelerinizi lisans eğitiminizle devam edebilirsiniz. Bu şekilde, kendinize donanımlı bir kariyer imkanı yaratabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!