Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre üniversitesi lisans programları diploması ile Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı yakalayacaksınız.

Odessa Çevre Üniversitesi

Ukrayna Odessa’da bulunan, Odessa Çevre Üniversitesi, 1932 yılında kurulmuştur. Güney Ukrayna’da bulunmaktadır ve Karadeniz kıyısında olan Odessa’nın merkezi bir bölgesinde bulunmaktadır. Üniversite, genel anlamda iki temel eğitim bölümüne ayrılmaktadır. Çevre bilimleri konusunda eğitim veren bölüm ile hidrometeoroloji bölümü öğrencilere eğitim vermektedir. Kaldı ki, Odessa Çevre Üniversitesi, bu iki alanda verdiği temel eğitimle, 1930’lu yıllardan bu yana donanımlı çevre mühendisleri yetiştirmek üzere kurulmuştur ve hizmet vermektedir. Okulun uzun yıllardır süregelen eğitim deneyimi, köklü ve oturmuş bir eğitim sisteminin öğrencilere uygulanmasını sağlamaktadır. Öte yandan, modern eğitim tekniklerinin ve bilimsel metotlarının zaman geçirmeden uygulandığını, eğitime tatbik edildiğini belirtelim.

Odessa Çevre Üniversitesinde oturmuş bir eğitmen kadrosu vardır. Okulda seçkin, eğitim alanında ismi duyulmuş, eserleri takdir toplayan profesör ve diğer akademik kadroya sahiptir. Profesör, doçent ve asistan kadrosu olarak, öğrencilerle birebir ilgilenme konusunda yeterli kadrosu bulunmaktadır. Sınıflar amfi ve az kişilik dersliklerden oluşmaktadır. Öğrencilerin derslerde aktif olarak katılması amaçlanmaktadır ve bu ortam da yaratılmıştır. Öğrencilerin ayrıca, son derece modern bir laboratuvar ortamında deneylerden çalışmalara kadar katılmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler, Odessa Çevre Üniversitesi’nde aldıkları hem teorik, hem de pratik eğitimle, mesleğe kendilerine güvenli şekilde başlamaları sağlanmaktadır. Teorik anlamda deneyim kazanmaları noktasında, gerçekten çok önemli ve faydalı bir eğitim verilmektedir.

Odessa Çevre Üniversitesi Bölümleri Fiyatları

Üniversitenin popüler bölümlerinden bazıları şunlardır:

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( RUS )
Çevre Üniversitesi Dinamik ve Mak. Gücü 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Robot Sistem. Ve Kompl. 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Teker. Ve Paletli Araç. 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Kldırma,İnş,Yol,Tarım Mak 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Otomobil Ve Oto. Endüstr 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Endüstriyel Teknoloji 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi İmalat Mühendisliği 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Mühends. İş Güvenliği 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Makineler ve Sist. Kesme 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Demir ve Dem. Dışı Met. Dök. 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Metroloji ve Ekipman Dök. 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Ekoloji ve Çevre 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Org. Mad. Kimyasal Teknolo. 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi İnorg. Mad. Kim. Teknolojisi 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Teknoloji İlaç 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Enerji Yöntimi, Odessa Çevre 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Elektrik Sistemi 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Elektrikli Araçlar 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Otomyn Ve Elek. Tah. Elktromnytk 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Elektrikli Mak. Ve Cihazlar 1350 $ 1800 $
Çevre Üniversitesi Ekonomik Sibernetik 1350 $ 1800 $

Bu bölümler haricindeki bölüm ve güncel fiyat bilgisi için iletişime geçiniz.

Odessa Çevre Üniversitesi Kampüs Olanakları

Odessa Çevre Üniversitesi, öğrencilerin rahat hareket edebildikleri bir kampüse sahiptir. Kampus içinde, yukarıda belirtildiği gibi, öğrenciler için gelişmiş amfi ve derslikler ile laboratuvar ortamları bulunmaktadır. Öte yandan, spor salonları ve spor etkinlik alanları, yürüyüş alanları, kütüphane, bilgisayar odaları, yurtlar, kafe ve yemekhaneler, dinlenme alanları, yönetim binaları, sağlık merkezi gibi birçok alanda, kampus detaylandırılmıştır. Yurtlar temiz ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılar durumdadır. Öğrenci işleri ve akademik kadro ve personel, öğrencilerle yakından iletişim kurmakta, öğrencilerin her sorunda yanlarında olabilmektedirler. Çalışma alanları için etüt sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilerin bu alanlarda rahatça derslerini yapmaları mümkündür. Öğrencilere mümkün olduğu kadar rahat bir ortam sağlanmaktadır ve sosyal anlamda da kendilerini ifade etmeye imkan tanınmaktadır.

Odessa Çevre Üniversitesi Akademik Kadro

Odessa Çevre Üniversitesi, Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Üniversite ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapılan işbirliği ile, kurumlarımızdan sizlere üniversitede, lisans ve lisans tamamlama imkanı sunmaktayız. Bu şekilde, aldığınız ön lisans eğitimden sonra, bu seçkin üniversitede lisans tamamlama eğitiminizi alarak, lisans diplomanızı alabilirsiniz. Diplomalar uluslararası anlamda geçerlidir. Hem Ukrayna, hem de ülkemizde ve Avrupa Ülkelerinde geçerli diploma almaktadır mezun öğrenciler. Bu şekilde, öğrencilerin mezun olduktan sonra, donanımlı bir çevre mühendisi olarak, uluslararası alanda birçok ülkede çalışma imkanını yakalamaktadırlar. Uygun miktarda harçlarla okulda, eğitim yıllarınızda zorluk çekmeyeceksiniz. Hazırlık sınıfında eğitim aldıktan sonra, kalan senelerinizi lisans eğitiminizle devam edebilirsiniz. Bu şekilde, kendinize donanımlı bir kariyer imkanı yaratabilirsiniz.

Odessa Çevre Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Ukrayna üniversiteleri için yıllık ücretler 1.000$ ile 4.500$ arasında değişmektedir. Tıp, dişçilik, eczacılık ve bazı mühendislik bölümleri için fiyatlar oldukça ekonomiktir. Ukrayna'da eğitim dilleri genellikle Ukraynaca, Rusça ve İngilizce'dir.

Bugün Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, Dilbilim Üniversitesi, iki özel kolej ve bir lisede Türkçe öğretiliyor. Dil Bilim Üniversitesi'nde Türkoloji dersleri çok üst düzeyde verilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tercih Sebepleri

Odessa Çevre ÜniversitesiOdessa Çevre Üniversitesi


#ukraynadakiüniversiteler #ukraynaeğitimi #odessaçevreüniversitesi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!