Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ekonomi Üniversitesi

Dünya ekonomisinde rol almak istiyor ve küresel anlamda ekonomiyi doğru okumak istiyorsanız Harkov Ekonomi Üniversitesi eğitimiyle bu mümkün.

Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ekonomi Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz bu alanda başarılı bir şekilde eğitim vermekte olan öğretim kadrosu 722 personelden oluşmaktadır. Bunlar 53 Bilim Doktoru, Profesör ve Akademisyen, 363 Bilim Adayı ve Doçent Doktordur. Sizde dilerseniz bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim sürecine tabi tutulabilirsiniz.

Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sisteminde öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını gözlemleme imkanına sahip olabiliriz. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim süreci içerisinde yapılmakta olan çalışmalarda gerek öğrenciye gerek ise öğretmene büyük görev düşmektedir. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ve bu alanda gerekli çalışmaları yapması beklenmektedir.

Öğrenciler konu ile ilgili olan araştırmalarını dilerseler Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça yüksek bir alt yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında gelişmiş internet ağı ile beraber yapabilir ya da isterseler Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip olabilirler.

Bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama çalışmalarında ise araştırma sürecinden elde etmiş oldukları yazılı ya da görsel dökümanları taslaklar halinde oluşturmuşlardı bu aşamada verileri analiz ederek konu ile ilgili çalışmalarını yürütme imkanına sahip olabilmektedir. Sizde bu alanda yapılmakta olan araştırma çalışmaları ile beraber konu ile ilgili detaylara sahip bilgiyi öğrenmiş olacaksınız. Bu süreçte yapılacak olan çalışmalarda öğrenciler uygulama ve projelendirme işlemleri ile beraber elde etmiş oldukları verileri temiz bir şekilde işlemektedir.

Harkov Ekonomi Üniversitesi Bölümleri

Üniversite Bölüm
Ekonomi Üniversitesi Hukuk
Ekonomi Üniversitesi Bilişim
Ekonomi Üniversitesi Pazarlama ve Yönetim
Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
Ekonomi Üniversitesi Muhasebe Yönetimi ve Denetim
Ekonomi Üniversitesi Turizm Yönetimi
Ekonomi Üniversitesi Basım ve Yayıncılık

Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan bu çalışmalar ile beraber öğrenciler konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgiye sahip olur iken son aşamada birde sunum çalışması öğrencileri bekliyor olacaktır. Bu alanda yapılacak sunumlar ile beraber öğrencilerimize ects kredi sistemi dahilinde puanlar verilmekte ve bunun akabinde ise yılda iki kez öğretmenler tarafından verilmekte olan kanaat notu dahilinde öğrencimiz bir üst sınıfa geçerek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber elde edeceğiniz diplomalarınızda yüksek öğretim kurumu yani YÖK dahilinde denklik sistemi ile beraber geçerli olacağından dolayı ülkemiz sınırları içerisinde çalışma imkanına sahip olabileceksiniz. Almış olduğunuz diploma ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir ya da bir başka iş veren ile anlaşarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde sekiz tane fakülte otuz dört tane anabilim dalı ile yüksek öğretimde Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden birisidir. Öğretim faaliyetini gerçekleştirmek için gerekli tüm donanıma sahiptir. Laboratuarlar, bilgisayar sınıfları, kütüphaneleri, spor kompleksleri ile tam bir eğitim yuvası haline gelmiştir. Ekonomistlerin derin bilgi ve deneyimlerinden sık sık yararlanan, ülkenin endüstriyel işletme ve kuruluşlarının politikalarını göz önünde bulunduran ve modern teknoloji bilgilerini kullanana eğitim sistemi ile yüksek ekonomistler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Sizlerde bu alanda iyi bir ekonomist olabilirsiniz ya da iserseniz bir bilgisayar mühendisi veya turizm alanında bir teknik eleman olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz bilgiler Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı ile bire bir olduğundan dolayı var olan bu denklik sistemi dahilinde çalışmalarınızı iyi bir şekilde sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar için Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisinde ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Şehirde 13 üniversite olan Kharkiv (Harkov) şehri Ukrayna'nın en çok öğrencisi olan şehridir.

Lisans tamamlama öğrencileri Kharkiv Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi'ni tercih etmektedir. Bunun nedeni, Ukrayna'nın kardeş ülkesi Kharkiv'de bulunan üniversitede birden fazla lisans tamamlama bölümü olmasıdır. ECTS sistemi sayesinde önlisansta alınan ortak derslerden muaf olarak daha kısa sürede lisans tamamlama yapabilirsiniz. Üstelik DGS şartı gerektirmez.

Tercih Sebepleri

Harkov Ekonomi ÜniversitesiHarkov Ekonomi Üniversitesi


#ukraynadaüniversiteokumak #harkovekonomiüniversitesi #kharkovuniversityofeconomics

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!