Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak üniversite bünyesinde yer alan bölümleri bir tanıyalım..

 • Psikiyatrist Bölümü : Psikiyatrist biliminin temelinde insanların davranış biçimleri ele alınmaktadır. Bu bölümde eğitim görmekte olan öğrenciler psikiyatri eğitimi almaktadır. Alacakları bu eğitimin lisans süreci boyunca Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek konu ile ilgili olarak detaylı bir çalışma yapmaları mümkün olmaktadır. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber mezun olduklarında psikiyatrist ünvanını almaktadır. Bölüm Ruh hekimliği olarak bilinmektedir.
 • Medikal Psikoloji Bölümü : Konu ile ilgili olarak alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilmektedir. Verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi çerçevesinde veriliyor ve bu alanda mezun olan öğrenciler yök denkliği ile beraber çalışma hakkına sahip olabiliyor.
 • Kozmatik Teknolojileri Bölümü : Alanında bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlamış olan öğrenciler alacakları diplomalar ile beraber ülkemize döndüklerine yurdumuzun sınırları içerisinde kendi bölümü ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürme imkanına sahip olabilmektedir. 
 • Diş Hekimliği Bölümü : Gelmiş geçmiş zamanların en önemli bölümlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu a
  landa yapılmakta olan çalışmalarda teknolojinin sürekli olarak takibini sağlamak ve kullanılmakta olan cihazların sürekli olarak yenilenmesini sağlamak büyük önem taşımaktadır.
 • Diş teknisyenliği Bölümü dahilinde diş hekimi yardımcıları yetiştirilmektedir.
 • Fizik tedavi Bölümü dahilinde verilemkte olan eğitim ile beraber konusunda uzman kişler yetiştiriliyor ve bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber iyi bir fizik tedavi uzmanı mezun edilyor.
 • Spor Hekimliği Bölümü dahilidne eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz alanında iyi bir hekim olarak çalışmalarına başlamaktadır.
 • Sağlık yönetimi Bölümünde verilmekte olan eğitimler bologna eğitim süreciene tabi tutulmaktadır ve bu alanda yapımakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süresi öğrencilerimizi bekliyor.
 • Radyoloji Bölümü dahilinde yapılmakta olan çalışmalar bologna eğitim sürecine tabii tutulmaktadır.
 • Anesteziyoloji Bölümü dahilinde mezun olacak olan öğrencilerimiz yök denkliği sisteminden yararlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçeneklerinden biri olarak verilmektedir.
 • Patoloji Bölümü denildiğinde öncelikle bu bölümde yapılan çalışmaları yazmamızda fayda olacaktır. Bologna eğitim sistemi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce seçenekleri ile eğitim verilmekte olan patoloji bölümünde öğrenci isteğine bağlı olarak uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölüm belirli bir hastalığın sebeplerini ve sonuçlarını araştırmakta olan bir bilim dalıdır. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrenciler mezun olacakları patoloji bölününden elde edecekleri diplomalar ile beraber yurdumuza döndüğünde başarılı bir şekilde meslek hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.
 • Sağlık Öğretmenliği Bölümü dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin bu alanda tercih edeceği dil doğrultusunda bir eğitim alması sağlanıyor ve bu eğitim ile beraber kaliteli bir sağlık öğretmenliği lisans süreci sürdüren öğrencimiz alanında en iyi şekilde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu bu sistem dahilinde mezun olan öğrencimiz yurdumuzda yök denkliği ile beraber çalışma imkanına sahip olabilmektedir.
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü dahilinde bologna eğitim sistemi ile Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih etmeniz dahilinde eğitim verilmektedir.
 • Halk Sağlığı Bölümü dahilinde üniversitemizde bir birinden kaliteli eğitim görevlisi öğretmenler eşliğinde iyi bir eğitim sürecine tabi tutulmaktasınız.

Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan doğrudan bize ulaşabilirsiniz alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!