Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Tıp eğitiminde Doğu Avrupa üniversiteleri arasında Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi nde eğitim alarak hayallerindeki kariyere adım atabilirsin.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak mı istiyorsunuz? Öncelikle üniversite bünyesinde yer alan bölümleri bir tanıyalım.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Bölümleri

Psikiyatri Bölümü:

Psikiyatrist biliminin temelinde insanların davranış biçimleri ele alınmaktadır. Bu bölümde eğitim görmekte olan öğrenciler psikiyatri eğitimi almaktadır. Ülkenin eğitim dili Ukraynaca, Rusça ya da İngilizcedir. Öğrenciler lisans süresi boyunca bu dillerden birini tercih ederek kendilerini geliştirebileceklerdir. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber mezun olduklarında psikiyatrist ünvanını almaktadır. Bölüm Ruh hekimliği olarak bilinmektedir.

Medikal Psikoloji Bölümü:

Konu ile ilgili olarak alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilmektedir. Verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi ne dahildir ve mezun olan öğrenciler yök denkliği alabiliyorlar.

Kozmetik Teknolojileri Bölümü:

Alanında bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlamış olan öğrencilerin diplomaları ülkemizde geçerli olacaktır. Bu sayede ülkemize döndüklerinde kendi bölümü ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürebileceklerdir.

Diş Hekimliği Bölümü:

Gelmiş geçmiş zamanların en önemli bölümlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda teknolojinin sürekli olarak takibini sağlamak gerekir. Aynı zamanda da kullanılmakta olan cihazların sürekli olarak yenilenmesini sağlamak büyük önem taşımaktadır.

Diş Teknisyenliği Bölümü:

Diş hekimi yardımcıları yetiştirilmektedir.

Fizik Tedavi Bölümü

dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber konusunda uzman kişler yetiştirilir. Bu eğitim sonunda alanında uzman ileri uygulama tekniklerine hakim fizik tedavi uzmanı olabilirsiniz.

Spor Hekimliği Bölümü

dahilinde eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz alanında iyi bir hekim olarak çalışmalarına başlamaktadır. Sağlık yönetimi Bölümünde verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sürecine tabi tutulmaktadır ve bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süresi öğrencilerimizi bekliyor.

Sağlık Yönetimi Bölümü:

Radyoloji Bölümü

dahilinde yapılmakta olan çalışmalar bologna eğitim sürecine tabii tutulmaktadır.

Anesteziyoloji Bölümü

dahilinde mezun olacak olan öğrencilerimiz YÖK denkliği sisteminden yararlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçeneklerinden biri olarak verilmektedir.

Patoloji Bölümü

denildiğinde öncelikle bu bölümde yapılan çalışmaları yazmamızda fayda olacaktır. Bologna eğitim sistemi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce seçenekleri ile eğitim verilmekte olan patoloji bölümünde öğrenci isteğine bağlı olarak uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölüm belirli bir hastalığın sebeplerini ve sonuçlarını araştırmakta olan bir bilim dalıdır. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrenciler mezun olacakları patoloji bölününden elde edecekleri diplomalar ile beraber yurdumuza döndüğünde başarılı bir şekilde meslek hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.

Sağlık Öğretmenliği Bölümü

dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin bu alanda tercih edeceği dil doğrultusunda bir eğitim alması sağlanıyor ve bu eğitim ile beraber kaliteli bir sağlık öğretmenliği lisans süreci sürdüren öğrencimiz alanında en iyi şekilde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu bu sistem dahilinde mezun olan öğrencimiz yurdumuzda YÖK denkliği ile beraber çalışma imkanına sahip olabilmektedir.

Kozmetik Teknolojileri Bölümü

dahilinde bologna eğitim sistemi ile Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih etmeniz dahilinde eğitim verilmektedir.

Halk Sağlığı Bölümü

dahilinde üniversitemizde bir birinden kaliteli eğitim görevlisi öğretmenler eşliğinde iyi bir eğitim sürecine tabi tutulmaktasınız.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

Bölüm Hazırlık Lisans
Tıp 2500 $ 5000 $
Diş Hekimliği 2500 $ 5000 $
Eczacılık 2500 $ 5000 $

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Taban Puanları

Kiev Devlet Tıp Üniversitesi’nde okumak için bazı şartlar vardır;

– Lise veya dengi bir okuldan mezun olmalısınız. Bu nedenle, üniversiteye kabul sürecinde lise diploması gerekecektir.

– Kiev Tıp Üniversitesinin eğitim dili; İngilizce, Ukraynaca veya Rusça. Öğretildiği için bu üç dilden en az birinde ileri seviyeye sahip olmalısınız. Biliyorsanız, sevdiğiniz bölümün lisansını doğrudan Kiev Tıp Üniversitesi’nde başlatabilirsiniz. Dil bilginiz yoksa hazırlık eğitimi almalısınız.

Daha sonra, Kiev Devlet Tıp Üniversitesi’nde okumak için Ukrayna vizesi gereklidir. Ayrıca sağlık raporu istenmektedir. Bu sağlık raporu, Kiev Devlet Tıp Üniversitesine kayıt tarihinden iki ay önce alınmalıdır. Alacağınız sağlık raporu mutlaka kurul raporu olmalıdır. Bu sağlık raporu HIV taşımadığınızı gösterir ve noter huzurunda Başkomutanlık tarafından tercüme edilerek onaylanması gerekir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Dünya Sıralaması

Üniversite Dünya üniversiteler Scimago Institutions Rankings sıralamasına göre 567. sırada yer almaktadır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Başvuru Giriş ve Kayıt

Bu işlemleri tamamladıktan sonra 0212 244 66 00 numaralı telefondan Eurostar Uluslararası Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayabilirsiniz. Çünkü bu ofiste bilgi ve deneyimleri ile size en doğru şekilde rehberlik edecek uzmanlar tarafından desteklenebilirsiniz. Bu sayede süreçte yaşanabilecek herhangi bir kesintinin önüne geçmiş olursunuz. Bu ekiple yapacağınız vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Çünkü uzmanlarımız, öğrenci başvurusundan üniversiteye yerleştirmeye kadar olan süreç boyunca olumlu sonuçlar vermektedir. Eurostar farkı ile Kiev Devlet Tıp Üniversitesi bünyesinde iyi bir tıp eğitimi alabilirsiniz.

Bologna’daki fırsatlardan ve Kiev Tıp Üniversitesi’ndeki tıp eğitiminizden yararlanabilirsiniz. Bu alandaki eğitim en yüksek kalitededir. Bu kaliteli eğitim ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarına yani YÖK dengi rahatlıkla alınabilir. Bu nedenle Ulusal Tıp Üniversitesinde alacağınız diploma ülkemizde geçerli olacaktır. Yani isterseniz ülkemizde kendi polikliniğinizi açabilirsiniz.

Kiev Tıp Üniversitesi Adresi Kayıt

Ukrayna’nın başkentinde kaliteli bir tıp eğitimi mi istiyorsunuz? Ayrıca, sadece lise veya lise eşdeğerinden mezun olmanız gerekir. Yani üniversite sınavlarının stresinden geçmenize, hatta onları almanıza bile gerek yok. Kiev Devlet Tıp Üniversitesi‘nde iyi bir tıp eğitimi alabilmek için öncelikle bilgi birikimine, alanında uzun yıllara dayanan deneyime ve deneyime sahip olmak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin başvuru ofisi Tel 0212 244 66 00 olmalıdır. Bu alanda neye ihtiyacınız olduğunu arayarak öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, hastane ve üniversite eğitimi kavramı üzerinde sağlık yöneticileri ile işbirliği yapmaktadır. Bologna Uyum Anlaşmasında listelenen üniversite, klinik araştırmalarda eğitime yenilikçi yaklaşımıyla tanınır. Bu sayede uluslararası üne sahip Kiev Devlet Tıp Üniversitesi, yerli ve yabancı öğrencilere eğitim vermektedir. Kiev Tıp Üniversitesi, eğitim, meslek ve sağlık açısından Ukrayna’daki en kaliteli tıp üniversitelerinden biridir.

Üniversite bünyesinde eğitim olanaklarından yararlanan çok sayıda yerli öğrenci ve birçok yabancı ülkeden öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Tıp Üniversitesi’nin en yüksek kalitede eğitim hizmetleri sunduğunu belirtmekte fayda var. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi bu alanda Ukrayna’nın en kaliteli ve en prestijli tıp üniversitelerinden biridir. Ukrayna Kiev Tıp Üniversitesi’nin kaliteli eğitim sistemi ile başarılı bir şekilde tıp okuyabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Akademik Kadrosu

Bu on dört bölümden birinde okumak istiyorsanız, Gaokao için eğitim almanıza gerek yoktur. Yani üniversiteye giriş sınavının stresini yaşamanıza ve üniversite giriş sınavına girmenize gerek yok. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu bölümlerden birinde rahatlıkla eğitim alabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’nde 12 kolej, 7 araştırma merkezi, 78 bölüm ve 30 bölüm laboratuvarı bulunmaktadır. 137 profesör, 188 doktor, 341 doçent ve 719 doktor olmak üzere 1.200 öğretim görevlisi bulunmaktadır. 200’den fazla bilim insanı, ulusal ödüllü bilim insanı, fahri bilim ve teknoloji eğitimcisi ve üyesi bulunmaktadır. Ayrıca Bologna eğitim sisteminin yukarıda yazdığımız on dört sektör içinde geçerli olduğu sürece tüm sektörler için geçerli olması, buna ek olarak diplomanızın geçerliliğinin yükseköğretim kurumları ile denklik sisteminde muhafaza edilmesi, yani ülkemizde bu bölümlerden birinden mezun iseniz ve üstlenilen çalışmalar kapsamında.

Kiev Tıp Üniversitesi Kampüs Olanakları

7 yurt, 12 öğrenci kantinleri, kantinler, 9 spor merkezi, 75 sanatoryum ve Avrupa değişim programları bulunan okulda, 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci klinik değişim programları yürütmektedir. 8.500 ulusal öğrenci Kiev Tıp Üniversitesi’nde eğitim hizmeti almaktadır. Kiev Devlet Tıp Üniversitesi Dünya Sağlık Örgütü, 32 dünya ve Avrupa akademileri, meslek kuruluşları ve önde gelen üniversitelerle ortak araştırmalar ile uluslararası işbirliği devam ediyor.

Böyle kaliteli bir eğitim merkezinde iyi bir tıp eğitimi almak istiyorsanız öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kiev Tıp Koleji 9 Eylül 1941’de kuruldu. NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomist AP Valter, hijyenist VA Subotin gibi dünyaca ünlü bilim adamları kurucularıdır. Akademinin ilk dekanı, cerrahi anabilim dalı başkanı, anabilim dalı kurucusu ve başkanı olan Profesör Karavaev VA, akademinin gelişimine büyük katkı sağladı, ilk perikardiyosentez ve cerrahi okulunun kurucuları arasında öncü oldu. Rusya’da Ukrayna’da (1847).

Sizde Bologna kriterleri ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan doğrudan bize ulaşabilirsiniz alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

#ukraynadaüniversite #ukraynadatıp #ukraynatıpfakültesi #kievtıpüniversitesi

Ukrayna Üniversiteleri Sık Sorulan Sorular

Yurtdışı eğitimi için Ukrayna diş hekimliği bölümünü tercih eden öğrenciler 5 yıl eğitim alırlar. Ülke eğitim dili olan Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler ise bir yıl hazırlık almak zorundadırlar. Bu süre de dahil olmak üzere diş hekimliği 6 yıldır.

YKS gibi üniversite giriş sınavı şartı olmayan Ukraynada tıp okumak için herhangi bir puan sınırlaması yoktur. Bu sebeple tıp okumak isteyen öğrencilerimiz kaliteli eğitim, Mavi Diploma avantajı ve ekonomik maliyetlerden sebep Ukrayna üniversitelerini tercih etmektedirler.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Tıp ÜniversitesiKiev Ulusal Tıp Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!