Odessa Mimarlık Akademisi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi Ukraynada mühendislik okumak isteyenler için eğitim ve diploma avantajları sunmaktadır.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

Gençlerin hayalindeki yurtdışı eğitim planlarının içinde mutlaka Ukrayna olacaktır. Çünkü yaşam giderleri olarak uygun olan ülke herkese açık olan üniversiteleri ile dünyada konuşulan eğitimi vermektedir. Odessa mühendislik ve mimarlık üniversitesi dersliklerinde alacağınız her ders sizi kültürel olarak açarak dünyadaki diğer kültürler ile tanışma fırsatı sunacaktır. Profesyonel eğitmenlerin atandığı okul performansınızı arttıracak ve yurt dışında prestij sahibi olacak kariyeri yakalamanız da etkili olacaktır. Zaten meslek olarak en doruklarda yapmanız gereken mühendislik ve mimarlık meslekleri sizi baştan sona yaratıcılığını tekrar canlandıracak bir meslektir. Bu da Ukrayna üniversitelerinde alınmaktadır.

Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Ukrayna’nın Odessa kentinde ve diğer şehirlerinde yaşam kalitesi çok yüksek ve aynı zamanda kolaydır. Odessa mühendislik ve mimarlık üniversitesi etrafında toparlanmış olan mağazalar, yeme içme mekânları, lokantalar, dinlenme yerleri ucuz olduğundan öğrencileri sevindirmektedir. Kendi özel ev masrafınız dışında kiralar da oldukça uygundur.

Devlet üniversitelerinde kredi alabileceğiniz zamanlarda başvuru yaptığınızda kredi alabilir ve yurt tercihinde de bulunabilirsiniz. Böylece kalma sorununuz da yarı yarıya hallolmuş olacaktır. Zaten evlerde elektrik, su gaz gibi faturalarınız çok çok düşük olduğundan kirada bile otursanız pek sorun olmayacaktır. Yurtta kalanlar için kendi mutfaklarını açabilme ya da dışardan sipariş verebilme imkânları vardır. Arkadaşlarınızla toplanıp tutacağınız evler içinde dayalı döşeli ev bulma ihtimaliniz ise oldukça fazladır. Üniversite etrafında tutabileceğiniz evlerde trafik sorununuz da olmayacaktır. Ülke içinde yapılan ulaşım da toplu taşımacılık oldukça uygundur. Para birimi farklı olan ülke için ekonomi diye bir sorun yoktur. Her şey çok ucu kaliteli ve tam öğrencinin aradığı tarzdadır.

Parasal açıdan sıkıntı çekmeyecek olan Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi öğrencileri zorunlu sağlık sigortası yaptırarak kendilerini garanti altına alacaklardır. Devlet her öğrenci girişinde istediği prosedüre bu bilgiyi de eklemiştir. Sigorta süresince her türlü hastane olanaklarından faydalanacak olan öğrenciler burada sorun yaşamadan güzel bir dört yıl geçirebilirler. Dört yıllık eğitimlerinde geçiş haklarını kullanabilecek olan öğrenciler iki yıllık eğitim planında uygulanacak geçiş haklarını da alabilirler.

Ukraynada Eğitim Avantajları

Dünyanın en karizmatik yerine sahip olan Ukrayna yaşam koşulları, eğitim kolaylıkları, insanı ile tüm dünyadaki öğrencileri kabul etmektedir. Özel ayrıntılar için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlıklarından eksiksiz bilgi alabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık bir saat uçak mesafesi ile gidilecek olan Ukrayna deniz yolu ile de ulaşılabilir bir ülkedir. Kimsenin kendi ülkesinde okumadığı ilk başvurunuz Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi olmalıdır. Aileler ile iletişiminizde kolaylıklar sunacak olan ülkede bankalar aracılığı ile para transferleri de oldukça kolaydır. Türkiye yer alan bankaların hepsi ile yapabileceğiniz para alış verişi Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri için problem olmayacaktır. Okumayı kolay hale getiren bu ülkede kim okumak istemez ki?

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi Bölümleri – Fiyatları

Üniversite bölümlerinden bazıları şunlardır.

Mimarlık Rusça : 1.700$ İngilizce: 1.900$
Mimarlık Ve İnşaat Mühendisliği Rusça: 1800$
Bilgi Sistemleri Ve Teknolojisi Rusça: 1800$
Endüstri Ve İnşaat Mühendisliğinde Bilgi Teknolojisi Rusça: 1800$
Bilgi Sistemleri Ve Teknolojisi Rusça: 1800$
Karayolları Ve Havaalanları İle Ulaşım Sistemleri Rusça: 1800$
Mekanik Mühendisliği Rusça: 1800$
Endüstride İnşaat Makineleri Rusça: 1800$

Daha ayrıntılı bölüm ve fiyat bilgisi için uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Ukraynada Mühendislik Okumak Sık Sorulan Sorular

Evet Türkiye diploması Ukraynada geçerlidir. Bu sebeple Türkiye’deki üniversitelerden mezun olan öğrenciler Ukraynada kolaylıkla iş bulabilirler. Veyahut eğitimini Ukrayna'da YÖK tanınırlığı dahilinde tamamlayan öğrenciler, Türkiye'de kolaylıkla iş bulabilirler.

Ukrayna’da tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, mimarlık, mühendislik bölümleri (inşaat, bilgisayar, makine, elektrik vs.), hukuk, işletme, psikoloji, edebiyat, siyasal ve sosyal bilimler gibi birçok popüler bölüm vardır.

Tercih Sebepleri

Odessa Mimarlık Mühendislik Akademisi

#ukraynaüniversiteleri #ukraynadamühendislikokumak #odessamühendislikvemimarlık

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!