Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Köklü ve seçkin bir yüksek eğitim kurumudur, zira, ülkenin en önemli teknik üniversitesidir. Ülkenin en büyük üniversitesi olarak da kabul edilmektedir. Ülkenin dördüncü derecede yer alan, yani en yüksek seviyede üniversiteler liginde yer almaktadır. Avrupa Üniversiteler Birliği üniversitelerinden biridir. Bologna kriterlerine uygun bir eğitim sistemi ile, AB ülkeleri tarafından tanınan ve eğitim kalitesi kabul edilen bir üniversitedir. Günümüzde, Kiev Politeknik Üniversitesi, 20 adet fakültesi, çeşitli kentlerdeki şubeleri, 12 araştırma enstitüsü ve yine bu sayının üzerinde araştırma merkezleri ile gerçekten teşkilatlı bir üniversitedir. Birçok mezunu bulunmakta ve mezunların sayısı verilen başarılı eğitimle, her geçen eğitim yılı artmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi bünyesinde, öğrenciler lisans eğitimi, lisans eğitimi, doktora ve master gibi eğitimlerden yararlanabilirler. 300’ün üzerinde profesör, 1100 civarında doçent, çeşitli akademik personel eğitim vermektedir. Yabancı öğrenciler de eğitim sisteminden, Ukraynalı öğrencilerle aynı şekilde yararlanabilirler. Özellikle Türk öğrenciler için lisans tamamlama imkanı dahil, birçok imkan tanınmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi eğitim dili olarak Ukraynaca ve Rusça, birçok derste ise İngilizce kullanmaktadır. Yabancı öğrenciler için bir eğitim yılı, hazırlık fakültesinde dil eğitimi verilmektedir. Sene sonunda, öğrenciler eğitimlerini tamamlayarak mesleki eğitimlerine devam etmektedirler. Matematik, kimya, fizik, biyooji gibi temel fen bilimlerinde dersler ve bu süreçte verilmekte olup, öğrencilerin teknik derslere hazırlanmaları sağlanmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi, ülkenin ve coğrafyanın en değerli teknik üniversitelerinden biridir. Birçok bölümde, öğrencilere son derece seçkin mühendislik dersleri, hukuk dersleri, fen bilimleri eğitimleri verilmektedir. Üniversite diplomaları AB ülkeleri tarafından kabul görmektedir. Bu üniversiteden mezun olan ve birçok ülkede çeşitli kademelerde kariyer yapan öğrenciler bulunmaktadır. Ülkemizde diplomalar tanınmaktadır. Bunu da eklemek lazımdır. Türk öğrencilere lisans tamamlama imkanı sunan üniversite, bu şansı yakalamak isteyen öğrenciler için çok önemlidir. Ön lisans eğitiminizi almış olabilirsiniz. Diplomanızla başvurarak, kalan lisans yıllarınızı bu seçkin kurumda tamamlayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bizler size her aşamada yardımcı olmak için hazırız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, ülkemizin birçok yerinde bulunan şubesinde sizlere yardımcı olmak için hazırız. Kiev Politeknik Üniversitesi gibi seçkin ve uluslararası statüye sahip bir okulda, eğitim almak isterseniz, ön kayıt için başvurunuz. Kontenjanlardan yararlanarak, hemen kaydınız için işlemlere başlayalım. Gelişmiş bir kampusta eğitim yıllarınızı yaşayacaksınız. Spor alanları, yemekhaneler ve kafeler, öğrenciler için sosyalleşme imkanı olan kulüpler, geniş eğitim binaları ve laburatuvarlar, sanat ve kültür alanları, kütüphaneler, bilgisayar merkezleri, yurtlar, etüt odaları gibi çok sayıda alanla kampus öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu üniversitenin bir parçası olmak isterseniz, bizimle iletişime geçiniz. Kayıt süreleri, belgeler, başvurular ve eğitim yıllarınızda da size yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!