Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi eğitimiyle parlak bir kariyere adım atabilir mezuniyetinizle birlikte hemen iş bulabilirsiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi nde kaliteli bir eğitim almak artık zora değil. Öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra sağlıklı olduğunuzu gösteren bir sağlık kuruluşuna bağlı kurumdan sağlık raporu almalısınız. Heyet onayında aids olmadığınıza dahil bir ibare de bulhnmalıdır. Bu raporun tercüme edilmesi ve noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekmektedir.

Yapacağınız bu çalışmalar dahilinde Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken şey çok kolaydır. Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeye dayalı çalışmalarını sürdürmekte olan ekip arkadaşlarımız sizlere her türlü desteği sağlayacaktır.

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Nerede

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi, 1918 yılında Ukrayna’nın Odessa şehrinde kurulmuştur. Bu üniversite aynı zamanda Ukraynanın en köklü üniversitelerinden biridir. Köklü üniversite, özellikle mühendislik alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi ile öne çıkmaktadır. Vuradan mezun olan öğrenciler ise başta Ukrayna olmak üzere birçok ülkede kolaylıkla iş bulabilmektedir.

Ukrayna’da eğitim için gitmek isteyen öğrencilerimiz için vize işlemleri çok kısa sürede olumlu bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde okumak isteyen öğrencilerimiz adına yapmış olduğunuz başvurların tamamı olumlu sonuçlanmıştır. Bu alanda yapacağınız çalışmalar doğrultusunda iyi bir şekilde eğitim alacaksınız. Bu anlamda her hangi bir şüpheniz olmamalı. Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Bologna eğitim sistemine dahildir. Bu anlayışla verilen eğitimde hedef öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkileri artırmaktır.

Odessa Teknik Üniversitesi Fakülteleri Bölümleri

Fakülteler
Makine Yapımı Enstitüsü
Endüstri Teknolojileri Enstitüsü
Kimya Mühendisliği Fakültesi
Elektrik Mühendisliği Fakültesi
Radyo – Elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü
İşletim Sistemleri Enstitüsü
İş, Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü
İnsan Bilimleri Fakültesi

Bologna eğitim sistemine göre yapılmakta olan bu çalışamlar doğrultusunda verilen eğitimde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrencileri konuya duyarlı araştırma yapmayı seven kişiler olmasını sağlamakta ya da bu alana yönlendirici bir şekilde eğitim verilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerimize öğretmenlerimizin sunacağı konu başlıkları doğrultusunda öğrencilere kendilerini yetiştirme imkanı tanınmaktadır. Böylece kendi aralarında yapacakları bir çalışma ile ekip arkadaşlarını oluşturarak konuyu beraber araştırabilirler. Öğrenciler bu şekilde hem konuyu araştırmış olurlar hem de takım çalışması yeteneklerini geliştirirler.

Odessa Politeknik Üniversitesi Kampüsü

Öğrenci bu alanda yapacağı çalışmalar ile beraber kaliteli eğitim alacaklardır. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenci yapacağı çalışmalarda gerek Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üstün sınıfta olan bilgisayar laboratuvarlarında gerekli araştırmalar yapılabilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak öğrenciler yapacakları araştırmaların sonuçlarında ortaya çıkarmış oldukları dökümanları kullanmakta. Bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama aşamasına gelindiğinde ise konu ile ilgili olarak detaylı bilgiye sahip olan öğrencilerimiz rahat bir şekilde uygulama çalışmasını yürütmeleri sağlanmaktadır.

Yılda iki kez eğitim görevlisi öğretmenlerin kullanmakta oldukları kanaat notu neticesi itibari ile öğrenci arkadaşlarımız bu alanda yapacakları çalışmaları sunmaları ile beraber etcs kredi sistemi dahilinde başarılı oldukları takdirde bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde iyi bir eğitim almaları sağlanan öğrenciler için bir üst sınıfa geçmeleri ayrı bir güzellik olarak karşılarına çıkmaktadır.

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi iletişim

Öğrenci arkadaşlarımızın bu eğitim sistemi dolayısı ile yapacakları çalışmalarla beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulmalarını göstermekte olan çalışmalar ile beraber sizlerde dilerseniz bologna eğitim sistemi ile beraber güzel bir alanda diploma sahibi olabilirsiniz. Bunun için 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

#odessapolytechnicuniversity #odessapolitekniküniversitesi #ukraynaüniversiteleri

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi-Sık Sorulan Sorular

Ukrayna üniversiteleri özellikle kaptanlık, gemi inşa ve uçak mühendisliği eğitimlerinde oldukça başarılıdır. Üniversite bölümlerinin süreleri ise; tıpta 6 yıl, diş hekimliğinde ve eczacılık 5 yıl ve diğer bölümlerde de (işletme, mühendislik vs.) 4 yıldır.

Ukrayna tıp fakültelerinden kabul almak için herhangi bir puan şartı yoktur. Bunun yanında da taban puan aranmaz. Sadece lise mezunu olmanız yeterlidir.

Tercih Sebepleri

Odessa Ulusal Teknik ÜniversitesiOdessa Ulusal Teknik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!