Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Ukraynanın ziraat alanında uzmanlaşmış ve mezunlarına birçok eğitim avantajı sunan üniversitelerindendir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesinde Okumak

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, ülkenin tarım eğitimi veren en eski üniversitelerinden biridir. Üniversite, ülkenin güneyinde, Karadeniz kıyısında bulunan kentlerinden olan Odessa’da bulunmaktadır. Üniversitenin ilk kuruluşu, 1918 yılına uzanmaktadır. İlk eğitim yıllarında farklı isimlerde hizmet sunmuş olup, 2001 yılında halihazırdaki ismini almış bulunmaktadır. Odessa Devlet Zıraat Üniversitesi, ülkenin, özellikle de Güney Ukrayna’nın toprak ıslahını, tarım sistemini kalkındırmak üzere kurulmuş bir kurumdur. Eğitim kurumunun kurulma amacı, tarım alanında kalifiye eleman ve özellikle zıraat mühendislerinin yetişmesidir. Bu noktada, bölgede tarımsal kalkınmanın gelişmesinde gerçekten bugüne kadar önemli hizmetleri olmuştur. Üniversiteden kaliteli bir eğitim alarak, meslek hayatında başarıları ile dikkat çeken birçok zıraat mühendisi olagelmiştir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesinde tarım eğitimi ve ekonomi alanında eğitimli gençler yetiştirme hedefindedir. Öğrencilerinin okur yazar, pratik düşünme yeteneğine sahip, girişimci, kendine güvenen gençler olması amacıdır. Oldukça köklü ve öğrenci sayısı yüksek bir eğitim kurumudur. Üniversite bugüne kadar toplamda 50.000’e yakın mezun vermiştir. Bu da oldukça yüksek bir rakamdır. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, sadece güney Ukrayna’nın değil, hem genel anlamda tüm ülkenin, hem de bölgenin ve giderek Avrupa Ülkeleri’nin öne çıkan eğitim kurumlarından biridir. Lisans, yüksek lisans, uzaktan eğitim, lisans tamamlama ve doktora kademelerinde eğitim veren bir kurumdur. Türk öğrenciler için de sınavsız kabul ve uygun şartlarda eğitim imkanı sunulmaktadır.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Bölümleri

UKRAYNA BÖLÜM
Devlet Ziraat Üniversitesi Tarla Bitkileri
Devlet Ziraat Üniversitesi Eczacılık
Devlet Ziraat Üniversitesi Yönetim

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Odessa Devlet Ziraat Üniversitesiyle yaptığımız işbirliği ile öğrencilerimizin bu seçkin eğitim kurumunda eğitim almasına olanak sağlamaktayız. Bu yönde, hem lisans eğitimini hem de son derece avantajlı bir uygulama olarak, lisans tamamlama eğitimini yapma imkanını sunmaktayız. Bu seçkin üniversitede, tamamen kalan yıllarınızı tamamlayarak, yani sene kaybınız olmadan mavi diplomanızı alabilirsiniz. Mavi diploma, Europass olarak adlandırılmakta olup, tüm AB ülkelerinde geçerli diploma demektir. Mezun olduğunuzda kendi ülkemiz dahil, birçok dünya ülkesinde çeşitli kademelerde görev alabilirsiniz. Hemen belirtelim, diplomalar ülkemizde de tanınmaktadır. Bu durum ne kadar avantajlı olduğunu belirtmemize gerek yok. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bu seçkin üniversite konusunda bilgilenmeniz, kayıt işlemleri, eğitim özellikleri ve başvurularınız konusunda sizlerleyiz.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, öğrencilerin eğitimleri donanımlı şekilde almaları konusunda, uygun tarım alanlarına ve hayvancılık çiftliklerine de sahiptir. Günümüzde 7 eğitim fakültesi, 9 özel eğitim bölümünde öğrencilere eğitim verilmektedir. Yurtdışında birçok üniversite ve kurumla uluslararası anlaşmaların olduğunu da belirtelim. Öğrenci değişimleri ve birçok program uygulanmaktadır. Tarım eğitimi ve zıraat mühendisliği eğitiminde, veterinerlik eğitimlerine kadar birçok eğitim dalında öğrencilere kaliteli bir eğitim verilmektedir. Mutlaka bu şansı değerlendirin ve bizimle iletişime geçerek, bu seçkin okulda eğitim alma şansını siz de yakalayın. Gerçekten çok önemli bir eğitim, sınavsız başvuru olanağı ile sizleri beklemektedir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Uluslararası öğrencilerin Ukrayna üniversitelerine girmeleri için herhangi bir sınav veya mülakat şartı yoktur. Herhangi bir sınava girmeden ya da taban puan kaygısı yaşamadan Ukraynada istediğin bölümde eğitim alabilirsiniz.

Ukrayna'da okumak için tek ihtiyacınız bir lise diplomasıdır. Lise veya dengi bir okuldan mezun olduktan sonra Ukrayna'da tıp da dahil olmak üzere herhangi bir bölümde üniversite okuyabilirsiniz.

Tercih Sebepleri

Odessa Ziraat ÜniversitesiOdessa Devlet Ziraat Üniversitesi

#ukraynadaokumak #odessadevletziraatüniveristesi #ukraynadanasılüniversiteokurum

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!