Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve işletme üniversitesinde eğitim alabilir seçtiğiniz meslek dalında gerekli bilgileri öğrenebilir dünya ülkelerinde diploma alabilirsiniz.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Üniversite, ekonomi, işletme, iktisat, muhasebe, işletme ekonomisi, hukuk dersleri, psikoloji, siyaset gibi dersler ve bölümlerde eğitim veren, kaliteli, parmakla gösterilen bir kurumdur. Üniversite uzun yıllardır eğitim vermekte olup, birçok mezunu vardır. Akademik kadrosu ise, gerçekten beğenilen, elit, mesleki alanda yayınları izlenen ve birçok eğitim kurumunda okutulan kişilerden oluşmaktadır. Ülkenin yüksek seviyede üniversiteleri kategorisinde yer almaktadır, bir başka deyişle, dördüncü seviyede üniversitedir. Hem Ukraynalı, hem de yabancı öğrenciler kabul edilmektedir. Bunlara Türk öğrenciler de dahildir. Ülkemizden Türk öğrencilere, birçok avantajla okulda eğitim alabilmektedirler.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi bünyesinde, lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve daha ileri eğitimler verilebilmektedir. Eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Bu iki dil için yabancı öğrencilere ilk olarak, hazırlık fakültesinde eğitim verilmektedir. Bu eğitim sürecinde başarılı olan öğrenciler ise lisans sınıflarından devam etmektedirler. Lisans tamamlama öğrencileri de, lisans öğrencileri ile aynı sınıflarda, aynı eğitimleri almaktadırlar. Hazırlık fakültesinde derslere devam zorunluluğu olduğunu belirtmek gerekir. Bu kural çok önemlidir. Hazırlık fakültesinin ilk bir ayında, öğrenciler grup derslerini değiştirebilirler. Bundan sonra ise, değiştirmek mümkün değildir. Kampus içinde öğrencilere güvenli şekilde eğitim alırlar ve konaklama yapabilirler. Kampus içinde, yabancı öğrencilere için genellikle 6. Yurt tahsis edilmektedir. Birçok yurt öğrencilerin konaklaması için bulunmaktadır ve yeterlidir.

Kiev’de bulunan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, konaklama imkanları dışında, eğitim binaları, bilgisayar merkezleri, etüt alanları ve sınıfları, kütüphaneler, spor merkezleri ile salonları, sanat ve kültür merkezleri, yemekhane, kafeleri, dinlenme alanları, öğrenci kulüpleri, birçok alanda yayılmış şekilde, şehrin en güzel ve merkezi alanlarından birinde bulunmaktadır. Öğrencilere sıkça kampusta yapılan seminerlere, konferanslara ve çalışmalara katılabilirler. Öğrencilerin mesleki eğitimlerini pekiştirme noktasında, birçok staj ve uygulama imkanları da yaratılmaktadır. Uluslararası ilişkilere açık olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, yurt dışından birçok üniversite ve kurumla işbirliği içindedir. Öğrenci değişim programları da uygulanmaktadır. Kaldı ki, üniversitede eğitim alan birçok yabancı öğrenci de bulunmaktadır.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Türk öğrencilere kucak açan bir okuldur. Bu seçkin üniversitede, dünya standartlarında eğitim almak isterseniz, bu konuda yardımcı olmak için sizi bekliyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yılların tecrübesiyle yurtdışında seçkin okullarda, gençlerimizin eğitim almasını sağladık. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi öğrencilerimize lisans tamamlama imkanı sunmaktadır. Bu imkanla, meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz ve iki senelik ön lisans eğitimleri alan gençlerimiz, kalan senelerini okuyarak lisans mezunu olarak bu üniversiteden mezun olabilirler. Ülkemizde diplomalar tanınmaktadır ve bunun gibi Avrupa ülkeleri tarafından da diplomaların kabul edildiğini belirtelim. Seçkin bir kariyer ve çok imkan sunan bir gelecek için doğru bir karar olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!