Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi dünya ekonomisinde söz sahibi olmak isteyen idealist öğrencilere eğitim veren kurumlardandır.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Üniversite, ekonomi, işletme, iktisat, muhasebe, işletme ekonomisi, hukuk dersleri, psikoloji, siyaset gibi dersler ve bölümlerde eğitim veren, kaliteli, parmakla gösterilen bir kurumdur. Üniversite uzun yıllardır eğitim vermekte olup, birçok mezunu vardır. Akademik kadrosu ise, gerçekten beğenilen, elit, mesleki alanda yayınları izlenen ve birçok eğitim kurumunda okutulan kişilerden oluşmaktadır. Ülkenin yüksek seviyede üniversiteleri kategorisinde yer almaktadır, bir başka deyişle, dördüncü seviyede üniversitedir. Hem Ukraynalı, hem de yabancı öğrenciler kabul edilmektedir. Bunlara Türk öğrenciler de dahildir. Ülkemizden Türk öğrencilere, birçok avantajla okulda eğitim alabilmektedirler.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi bünyesinde, lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve daha ileri eğitimler verilebilmektedir. Eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Bu iki dil için yabancı öğrencilere ilk olarak, hazırlık fakültesinde eğitim verilmektedir. Bu eğitim sürecinde başarılı olan öğrenciler ise lisans sınıflarından devam etmektedirler. Lisans tamamlama öğrencileri de, lisans öğrencileri ile aynı sınıflarda, aynı eğitimleri almaktadırlar. Hazırlık fakültesinde derslere devam zorunluluğu olduğunu belirtmek gerekir. Bu kural çok önemlidir. Hazırlık fakültesinin ilk bir ayında, öğrenciler grup derslerini değiştirebilirler. Bundan sonra ise, değiştirmek mümkün değildir. Kampüs içinde öğrencilere güvenli şekilde eğitim alırlar ve konaklama yapabilirler. Kampüs içinde, yabancı öğrencilere için genellikle 6. Yurt tahsis edilmektedir. Birçok yurt öğrencilerin konaklaması için bulunmaktadır ve yeterlidir.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Bölümleri:

Üniversite Fakülteleri:

Uluslararası Ekonomi Fakültesi
İş Yönetimi Fakültesi
Sosyal Bilimler Fakültesi
Hukuk Fakültesi

Uluslararası Ekonomi Fakültesi

Muhasebe

Ekonomi ve İşletme

Pazarlama

İşletme Ekonomisi

Uluslar arası iktisat

Finans ve Kredi

Uluslararası iktisat

Tercümanlık

İş Yönetimi Fakültesi :

Personel yönetimi

İdari yönetim

Sosyal Bilimler Fakültesi :

Psikoloji

Sosyoloji

Pedagoji

Siyaset

Hukuk Fakültesi :

Hukuk

Anayasa hukuku

Milletlerarası Hukuk

Kiev’de bulunan üniversite, konaklama imkanları dışında, eğitim binaları, bilgisayar merkezleri, etüt alanları ve sınıfları, kütüphaneler, spor merkezleri ile salonları, sanat ve kültür merkezleri, yemekhane, kafeleri, dinlenme alanları, öğrenci kulüpleri, birçok alanda yayılmış şekilde, şehrin en güzel ve merkezi alanlarından birinde bulunmaktadır. Öğrencilere sıkça kampusta yapılan seminerlere, konferanslara ve çalışmalara katılabilirler. Öğrencilerin mesleki eğitimlerini pekiştirme noktasında, birçok staj ve uygulama imkanları da yaratılmaktadır. Uluslararası ilişkilere açık olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, yurtdışından birçok üniversite ve kurumla işbirliği içindedir. Öğrenci değişim programları da uygulanmaktadır. Kaldı ki, üniversitede eğitim alan birçok yabancı öğrenci de bulunmaktadır.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Türk öğrencilere kucak açan bir okuldur. Bu seçkin üniversitede, dünya standartlarında eğitim almak isterseniz, bu konuda yardımcı olmak için sizi bekliyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yılların tecrübesiyle yurtdışında seçkin okullarda, gençlerimizin eğitim almasını sağladık. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi öğrencilerimize lisans tamamlama imkanı sunmaktadır. Bu imkanla, meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz ve iki senelik ön lisans eğitimleri alan gençlerimiz, kalan senelerini okuyarak lisans mezunu olarak bu üniversiteden mezun olabilirler. Ülkemizde diplomalar tanınmaktadır ve bunun gibi Avrupa ülkeleri tarafından da diplomaların kabul edildiğini belirtelim. Seçkin bir kariyer ve çok imkan sunan bir gelecek için Eurostar doğru bir karar olacaktır.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Lisans eğitimini Ukrayna'da YÖK denkliği olan üniversitelerde tamamlayan öğrencilerin diplomaları Türkiye'de geçerlidir. Bu mezunlar diploma denkliği sayesinde Türkiye'de kolaylıkla iş bulma imkanına sahiptirler. Ukrayna üniversitelerinin YÖK denkliği olan üniversite diplomaları aynı zamanda Avrupa ülkelerinde de geçerlidir.

Ukrayna üniversiteleri için yıllık ücretler 1.000$ ile 4.500$ arasında değişmektedir. TIP, dişçilik, eczane ve bazı mühendislik bölümleri için fiyatlar çok ekonomiktir. İşletme, Turizm ve Dilbilim gibi sosyal bölümlerde ise fiyatlar daha da ekonomiktir. Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili genellikle Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir.

Tercih Sebepleri

Kiev Ekonomi ve İşletme ÜniversitesiKiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi


#yurtdışındaüniversite #ukraynadaüniversite #kievekonomiveişletmeüniversitesi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!