Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Ülkemize yakın olan Ukrayna Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi nde eğitim alabilir sonrasında mesleğinize kolaylıkla başlayabilirsiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Her öğrencinin hayatında istediği kariyerini ulusal bir yetkinlikle yapabilmektir. Fakat dünyada bütün ülkelerde mesleğinizi yapabileceğiniz üniversite sayısı oldukça azdır. Bunun yanında Odessa ulusal denizcilik akademisi öğrencilerine uluslararası kariyer olanakları sunmaktadır. Bu amaçla eğitim müfredatını belirleyen üniversite Ukrayna hükümetine ve yabancı deniz işletmelerine hizmet verecek uzmanlar yetiştirmiştir. Bu mezunlar, vasıflı kişiler olarak devlet literatürüne geçmiş aynı zamanda da görevlerini onurlu çalışanlar olarak sürdürmüşlerdir. Denizci olarak öğrenciler bu anlamda bilime ve de açık mezunlar olarak görülmektedir. Üniversite dört yıllık eğitimlerde staj imkanı da sunmaktadır. Böylece de uygulamada da eksiksiz ve özgüvenli meslek insanları yetiştirmiştir.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi eğitim dilini İngilizce olarak vermektedir. Eğitimler lisans tamamlama, uzman, önlisans tamamlama olarak yapılmaktadır. Tüm dünyada geçerli olan IMO standartlarını taşıyan eğitimler tüm öğrencilere verilmektedir. Kendinizin önemli bir şahıs olacağını ve denizcilikte herkesten ileride gördüğünüz Ukrayna’yı tanımak ve burada okumak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Ofislerinden hizmet alabilirsiniz. En iyi çalışma koşullarını sunabilen ve en yetenekli eğitimcileri ile eğitim verdiren ülke akreditasyon seviyesi olarak en yüksek seviyede kabul edilmiştir. Uluslararası denizcilik birliğine üyeliği de kabul edilen Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bütün seyir sertifikalarına sahiptir. Akademi olarak her yıl binlerce öğrenciyi mezun ederek denizlere kavuşmuştur. Sadece merakı olanların seçebileceği denizcilik mesleği Ukrayna Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde okunduğunda hak yerini bulacaktır.

Odessa Denizcilik Akademisi Giriş

Öğrenciler için kullanılan imkanlar ekonomiktir. Kompleksler, çamaşırhane ve yemekhaneler her yerdeki üniversitelerden daha temizdir. Kendi yurtlarından çıkarak gelen öğrenciler için yurt özlemi duymayacakları ortamların hazırlanması Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde daha avantajlı hale gelmektedir. Açık denizlere açılma ihtimalinizi daha çok arttıracak olan üniversite pratik çözümler sunabilmenizi, her türlü yaşam koşuluna alışmanızı, deniz ortasında yaşama keyfini, seferlerde oluşan aksilikler ile boğuşmayı, teknik hataları önlemeyi ve elbette ki psikolojik rahatsızlıkları atlatmayı öğretmektedir.

 

 

Denizlerde kaptan ve yönetici olarak farklı branşlarda görev almanız da yardımcı olacak eğitimler dalında mükemmel eğitim almış profesörler tarafından verilmektedir. Endüstride yönetici mevkiinde olabilmeniz için geçerli sayılacak projelere imza atabilme yetkinizi almanız ve buralarda çalışmanız için olanaklar sunmaktadır. Madem dışarda okuyacaksınız gelin Ukrayna’da denizcilik okuyun. Kariyer olarak sizi baştan yaratacak olan üniversiteler okulu bitirdiğinizde sizi bile şaşırtacak kadar mükemmel seviyede olduğunuzu fark ettirecektir. Başarıya giden yolda atacağınız en emin adım üniversite okumak olmalıdır. Bu da eğer yurt dışı seçeneği ile kullanılacaksa Ukrayna olmalıdır. kariyer planlarınızda size etki etmeyecek okullar ve ülkeler ile uğraşmayın. Sadece yurt dışında okumak yeterli değildir. Aynı zanda sizin mesleki ağınız içinde görülebilir nitelikleri olan üniversitelerde okumanız yararlı olacaktır. 2002 yılında akademik kariyerini tamamlamış olan üniversite tercihinizde denizcilikte yanınızda olacak bilgileri bulacaksınız. Ulusal statüsü dünya çapında görülen üniversiteyi tercihlerinizde birinci sıraya koymalısınız.

Odessa Denizcilik Akademisi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Hazırlık Lisans (İngilizce) Lisans (Rusça)
Gemicilik-Uzak Yol Gemi Kaptanlığı 3500 $ 3000 $ 2500 $
Deniz Ve Nehir Taşımacılığı Mühendisliği 3500 $ 3000 $ 2500 $
Gemi-Güverte Mühendisliği 3500 $ 3000 $ 2500 $
Gemi Yapımı Mimarisi Ve İnşaat Mühendisliği 3500 $ 1800 $

Bu bölümler dışında kalan programlar ve güncel fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

#ukraynaüniversiteleri #ukraynadadenizcilikokumak #odessadenizcilikakademisi

Odessa Denizcilik Akademisi Sık Sorulan Sorular

Bölümü mezunları denizcilikle ilgili tüm işletmelerde iş bulabilirler. Öncelikle limandan sorumlu uzman olarak çalışabilirler. Bunun yanında operasyon yöneticileri, terminal operatörleri, kiralama yöneticileri ve acenteleri olarak mesleklerini icra edebilirler.

Kaptan olabilmek için dört yıllık eğitim veren Denizcilik ve İşletme Mühendisliği Bölümü'nden lisans diploması almak gerekir. Staj döneminden sonra Denizcilik Bakanlığı bakan yardımcılığı düzeyindeki Gemiadamları Yeterlilik Sınavını başarıyla geçmek zorundadırlar.

Tercih Sebepleri

Odessa Denizcilik AkademisiOdessa Denizcilik AkademisiOdessa Denizcilik Akademisi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!