Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi alanında yetkin eğitim almak isteyen ve geniş kariyer olanaklarına sahip olmak isteyenlerin ilk tercihidir.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim merkezlerinden biri olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim görmek istermisiniz? Eğer sizde yurtdışı eğitimi görmeyi planlıyorsanız Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de eğitim görebilirsiniz. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sisteminden geçirilmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece bir alıcı ve öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrenciyi araştırmaya, araştırdığı bilgiyi uygulama dahilinde yapılacak bir çalışmaya yönelik ve bunun dahilinde ise yapılacak olan çalışmalara yönelik bir sunum hazırlamaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Yurt dışında alacağınız eğitimler sayesinde daha çağdaş bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Bunun sebebi ise öncelikli olarak Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde verilmekte olan iki dil seçeneğinde eğitimden kaynaklanmaktadır. Günümüzde dünyada yaygın bir şekilde konuşulmakta olan dil İngilizcedir fakat Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde konular ingilizce değil, rusça veya ukraynaca dilinde anlatılmaktadır.

Dolayısı ile öğrenci eğer bu dillerden birini biliyor ise doğrudan lisans eğitimine başlamaktadır. Eğer Rusça ya da Ukraynaca dillerinden birini bilmiyor ise ilk yıl hazılık sınıfından alacağı eğitim dahilinde ağırlıklı olarak bu dillerden birini öğrenecektir. Dolayısı ile lisans eğitimi için hazır olan öğrencimiz bologna eğitim sistemi dahilinde bir lisans eğitimi sürecine başlayacaktır.
Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Sizlerde böylesine kaliteli bir eğitim kurumunda eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Bunun ardından ise Hazırlık fakültesinde eğitim görmek için şartlardan bazıları şunlardır heyet tarafından onaylanmış bir sağlık raporu aynı zamanda tercümesi yapılmış kaymakamlık ve noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir.

Kiev Ulusal Politeknik Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Eğitim Süresi Fiyat
Bilgisayar Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2800 $
Elektronik Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2000 $
Makine Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2000 $
Sistem Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2000 $
Telekomünikasyon 4 Yıl Lisans 2000 $
Uzay ve Uçak Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2000 $
Yazılım Mühendisliği 4 Yıl Lisans 2800 $

Üniversiteye başvuru yapabilmek için lise veya dengi bir okuldan mezun olmuş olması yeterlidir ve bunun yanı sıra yirmi beş yaşından küçük olması gerekmektedir. Tüm bu şartları yerine getirildiğini kabul edersek lise diploması ya da lise transktiprt dökümü, aids olmadığını gösteren bir sağlık raporu, nüfus cüzdanının fotokopisi ve aslı gerekmektedir. Bunun yanı sıra 6 adet vesikalık fotoğraf ve bir senelik açık dönüş bileti olarak kabul görülmekte olan pasaport şartı aranmaktadır.

Bu şartlar altında eğitim görecek olan öğrencilerimiz için Bir Eylül’den itibaren eğitim süreci başlatılmaktadır. Bu eğitim sisteminde öğrenci öğretim ücretini dilerse iki dönemlik ücreti tek seferde dilerse iki eşit taksitte ödeme imkanına sahiptir. Her dönemde iki kez konu ile ilgili olarak dersler için kanaat kontrolü sağlanmakta olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde öğrencilerin bu kontroller esnasında üç dersten başarısız olduğu gözlendiğinde okuldan uzaklaştırma sağlanacaktır. Bunun yanı sıra birinci sınıfta olacak olan okuldan uzaklaştırmalarda gelecek yıl eğitime tekrardan başlaması gerekmektedir. Daha üst sınıflarda böyle bir durumun tekrarlanması dahilinde bir sonraki dönemde tekrar başlangıç sağlanacaktır.

Sizde Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisi numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefondan haberleşmeyi sağlarsanız ya da yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

#ukraynadaüniversiteokumak #kievulusaltekniküniversitesi #kyivnationaltechnicaluniversity

Ukrayna Sovyetler Birliği, başta Kiev Teknoloji Enstitüsü (KPI) olmak üzere ülkenin önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrosuna sahip olma geleneğini ve mirasını sürdürüyor.

KPI, Türkçe Anahtar/Temel Performans Göstergesi anlamına gelen Anahtar Performans Göstergesi anlamına gelir. Fakat çoğunlukla Kiev Polytechnic Institute kısaltması olarak kullanılmaktadır.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Teknik ÜniversitesiKiev Ulusal Teknik ÜniversitesiKiev Ulusal Teknik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!