Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi ; Avantajlı yüksek öğretim üniversite eğitim kolayca kavuşabilmek Vinnitsa Teknik Üniversitesinde Ukrayna’da ...

Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi altı bin kişilik tam zamanlı bin beş yüz kişilik yarı zamanlı ve yüz yüksek lisans ile beraber doktora öğrencisine eğitim ve öğretim hizmetleri vermektedir. Eğitim çalışmalarını ve bilimsel faaliyetlerini elli üç bölüm ile beraber gerçekleştirmektedir. Bu alanda verilmekte olan eğitim dahilinde bölümlerin kontrolünü bilim doktorları ve profesörleri tarafından sağlanmaktadır. Öğretim kadrosunun %84 ü üniversite kadrosunun %72 si bilimsel derece ve unvan almış kişilerden oluşturmaktadır. Vinnitsa Teknik Üniversitesi öğretmenlerinin ise %2 si övgüye değer unvanına sahiptir.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi 1991 yılında üç dönemlik bir eğitim sistemi oluşturarak Ukrayna ve üniversiteler tarihine geçmiş olarak bilinmekte olan bir teknik eğitim veren üniversite olarak bilinmektedir. Bu alanda kaliteli bir eğitim vermekte olan Vinnitsa Teknik Üniversitesi 2 dönem boyunca öğrenciler müfredat programına dâhil edilmekte üçüncü dönemde ise çalışılmaktadır.

Çalışma dönemlerinde ise öğrenciler mesleki yeterliliklerini gerçek ortamlarda deneyerek meslek öncesi deneyim kazanmaktadırlar. Bu alanda öğrencilerin öncelikli olarak son sınıf öğrencileri ise işletmelerde bağımsız olarak çalışabilmekte ve yeteneklerini sergileyebilmeleri sağlanmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesinde temel uzmanlık alanında eğitimin yanı sıra öğrenciler part time ikinci bir uzmanlık eğitimi de alabilmektedir. Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Bologna eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilere en uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda gerekli çalışmaların yapılıyor olması gerek eğitmen kadrosu olarak gerek ise öğrenci kontenjanı için iyi bir çalışma sağlamaktadır.
Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak şunu söylememizde fayda var ki bu eğitim sistemi ile beraber öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalog çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde yapılandırmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir bilgi birikimine sahip olacaklardır.

Öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber yapacakları araştırma çalışmalarında gerek Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan ileri teknolojiye sahip bir bilgisayar laboratuarında çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda kaliteli bir bilgi birikim ile beraber öğrenciler en iyi şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve kaliteli bir eğitim almaları sağlanıyor.
Bir sonraki aşamada ise öğrenciler projelendirme ve uygulama çalışmalarına tabi tutulmaktadır. Bu alanda yapacakları işlemler esnasında bir önceki araştırma konusunda elde ettiği bilgiler doğrultusunda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmektedir. Bu alanda öğrencilerin kaliteli bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. En iyi şekilde çalışmalarını etkili bir şekilde sürdüren öğrencilerimiz yapacakları işlemler esnasında başarılı bir gelecek için ilk hazırlıklarını yapmaktadır.

Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim verilmekte olduğundan dolayı yapılacak olan bu çalışmada eğer bu üç dilde ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde bilgiye sahip değil ise bir yıllık hazırlık eğitimi süresine tabi tutulmakta olan öğrencilerimize bu alanda en iyi şekilde yabancı dil bilgisi verilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar ile beraber lisans eğitimlerinin sonuna gelmesi halinde elde edecekleri diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde bulunan her yerde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dolayısı ile çalışma imkanına sahip olabilecektir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda dilerse kendi iş yerini açma yetkisine sahip olabilirsiniz ya da bir başka iş veren ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!