Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Yurtdışında Ukrayna’da Sumy Devlet üniversitesi nde mesleki kriterlerinizi genişletmiş olarak lisans eğitimi alabileceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi

Ukrayna’nın Sumy şehrinde gürültü ve stresten uzak bir alanda eğitim görmek, kaliteli bilgiyi almak ve rahat bir yaşam sürmek istermisiniz. Sumy Devlet Üniversitesi dilerseniz tüm bu saydıklarımıza rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Öncelikli olarak aranan şeylerden birisi lise veya lise dengi bir diplomaya sahip oluş olmanız gerekmektedir. Sumy Devlet Üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Öğrenciyi pasif bir alcı olmaktan öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırmalar yapan, araştırarak ulaşmış olduğu bilgiyi yapacağı uygulamalar dahilinde kullanmayı başarabilen, bu uygulamalar ile beraber araştırmış olduğu bilginin doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlayabilen bir yapıya sahip olması ile beraber öğrencinin erişmiş olduğu bu bilgileri kaliteli bir hal alacak şekilde kullanarak elde etmiş olduğu taslaklar dahilinde görsel ya da metinsel bir şekilde ekip arkadaşları ile beraber bir sunum hazırlayarak konuyu neticelendirmekte olan iyi bir çalışma yürütmektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Fiyat
Tıp 2000$
Diş Hekimliği 2000$
Elektronik ve Bilgi Teknolojileri 2000$
Hidrolik Sistem Mühendisliği 2000$
Makine Mühendisliği 2000$
Fizik Tedavi ve Mesleki Ergoterapi 2000$
Yapı Malzemeleri Mühendisliği 2000$
Kompresörler Pnömatik Üniteler ve Vakum Teknolojisi 2000$
Mikro- Nano Sistem Mühendisliği 2000$
Elektromekanik Güç Mühendisliği 2000$
Petrol ve Yağ Ekipmanları Gaz İşleme Endüstriyel 2000$

Denklik

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci şanslıdır. Neden mi? Çünkü bu üniversite gerek teknolokjik donanım bakımından üst sınıflarda olması ile gerek eğitim veren profesörleri, doçentlerin alanlarında en iyisi olması ile, gerek uygulama labratuvarlarının üst sınıf teknolojik donanıma sahip olacak şekilde sürekli bir halde teknolojik gelişmeleri takip etmesi ile gerek ise öğrencinin yanında olan bir eğitim çalışması sürdürerek Sumy Devlet Üniversitesi diğerlerinden farklıdır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Bu eğitim dahilinde yapılan çalışmalar ile beraber eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili iyi derecede bilgiye akıcı derecede aksana ya da iyi anlayabilir ve iyi cevaplandırabilecek bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi almak üzere bir sınavdan geçerek lisans eğitiminize başlangıç yapabilirsiniz. Fakat bu bilgilere sahip olmamanız durumunda lisans eğitimi süreci için bir yıl kadar beklemeniz gerekiyor çünkü sizi iyi bir yabancı dil eğitimi bekliyor olacak.

Bir yıl sürecek olan bu hazırlık sınıfında tercih edeceğiniz yabancı dil size en verimli şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dolayısı ile en iyi şekilde alacağınız bu bilgiler ve bu eğitim eşliğinde sizi ilerleyen hayatınızda gerek kendi çalışmalarınızdaki mühendislik stilinizde gerek iş yaşamınızdaki ekip çalışmalarınızda Sumy Devlet Üniversitesinin büyük katkılarını göreceksiniz.

Dünya Sıralaması

Sumy Devlet Üniversitesi dünya üniversiteleri sıralaması 501 dir. Üniversite aynı zamanda QS World University Rankings 801 ve Scimago Institutions Rankings 539‘dur. Bünyesinde yer alan büyük kütüphaneler sizler için iyi birer araştırma kaynağı olarak bilinmektedir. Bu araştırma kaynaklalrı dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber etcs diye adlandırılmış olan kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmek için hak ediş süreciniz başlayacaktır. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Bu eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak öğrenciyi pasif bir alıcı ve öğretmeni ise sadece bir verici konumundan kurtarmakta olan bu sistem dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciyi çok daha iyi yerlere getirmeyi hedef edilmiş araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya dayalı bir takım programlar hazırlanmasını sağlamış bulunmaktadır. Öğrenci bu eğitim sisteminden geçirildiğinde ileriki yaşantısında iyi bir geleceğe sahip olacağı kuşkusuzdur.

Yapacağı çalışmalar ile beraber öncelikle bir ekip çalışmasına yatkın olması çok iyi bir aksana sahip bir yabancı dile sahip olması ister kendi işini kursun ister bir iş veren ile beraber çalışsın onu daima el üstünde tutacak ya da daha iyisini aramaya itecektir. Bir iş veren gözünden bakacak olursa iş verenler personelinin daima en iyi şekilde donanıma bürünmüş halini ararlar. Dolayısı ile siz bunu karşılayacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak her türlü soru ve destekle yanınızda.

#ukraynaüniversiteleri #sumydevletüniversitesi #sumystateuniversity

Üniversitenin tercih edilen popüler bölümleri:

Tıp, Diş Hekimliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri, Hidrolik Sistem Mühendisliği, Isı ve Güç Mühendisliği, Uygulamalı Endüstriyel, Makine Mühendisliği, Otomasyon Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Otomatik Kontrol, Hukuk, Beden Eğitimi ve Spor, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim ve Bilgi Sistemleri, Uluslararası İlişkiler Ekonomi, Mekanik, Makine Dinamiği, Fizik ve Karmaşık Sistemler, Kimyasal ve Petrol Rafineri, Makine Mühendisliği, Teknik Sistemler ve Enerji Teknolojileri, Mikro-Nano Teknoloji ve Elektronik, Enerji Bilimi, Termal Teknik Fizik, Fizik Tedavi, Fiziksel Kültür ve Spor, Fizik Tedavi ve Mesleki Ergoterapi, İmalat Mühendisliği, Yapı Malzemeleri Mühendisliği, Petrol ve Yağ Ekipmanları Gaz İşleme Endüstriyel, Metal Kesme Takım Tezgahları ve Sistemleri, Soğutma Makineleri ve Kurumlar, Kompresörler Pnömatik Üniteler ve Vakum Teknolojisi, Çevresel Koruma Teknolojileri, Bilgi Tasarım Teknolojileri, Elektronik Sistemler ve Bileşenler, Ağ İnternet Teknolojisi, Mikro- Nano Sistem Mühendisliği, Elektromekanik Güç Mühendisliği, Kamu Yönetimi, Uluslararası Hukuk, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Uygulamalı Matematik Elektronik Bilgi Sistemler, Elektronik İş Finans İşletme, Pazarlama, Yönetim, İşletme, Finans Denetim ve Girişimcilik, Ekonomi, Ticaret Girişimcilik Değişim Faaliyetleri

Üniversite fiyatları Avrupa ülkelerine göre oldukça ekonomik ve eğitim kalitesi yüksektir. Bölümlere göre değişen ücretler 1500-2500$ arasında değişmektedir.

Tercih Sebepleri

Sumy Devlet ÜniversitesiSumy Devlet Üniversitesi
Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!