Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Yurtdışında Ukrayna’da Sumy Devlet üniversitesinde mesleki kriterlerinizi genişletmiş olarak lisans eğitimi alabileceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi

Ukrayna’nın Sumy şehrinde gürültü ve stresten uzak bir alanda eğitim görmek, kaliteli bilgiyi almak ve rahat bir yaşam sürmek istermisiniz. Sumy Devlet Üniversitesi dilerseniz tüm bu saydıklarımıza rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Öncelikli olarak aranan şeylerden birisi lise veya lise dengi bir diplomaya sahip oluş olmanız gerekmektedir. Sumy Devlet Üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Öğrenciyi pasif bir alcıı olmaktan öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırmalar yapan, araştırarak ulaşmış olduğu bilgiyi yapacağı uygulamalar dahilinde kullanmayı başarabilen, bu uygulamalar ile beraber araştırmış olduğu bilginin doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlayabilen bir yapıya sahip olması ile beraber öğrencinin erişmiş olduğu bu bilgileri kaliteli bir hal alacak şekilde kullanarak elde etmiş olduğu taslaklar dahilinde görsel ya da metinsel bir şekilde ekip arkadaşları ile beraber bir sunum hazırlayarak konuyu neticelendirmekte olan iyi bir çalışma yürütmektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci şanslıdır. Neden mi? Çünkü bu üniversite gerek teknolokjik donanım bakımından üst sınıflarda olması ile gerek eğitim veren profesörleri, doçentlerin alanlarında en iyisi olması ile, gerek uygulama labratuvarlarının üst sınıf teknolojik donanıma sahip olacak şekilde sürekli bir halde teknolojik gelişmeleri takip etmesi ile gerek ise öğrencinin yanında olan bir eğitim çalışması sürdürerek Sumy Devlet Üniversitesi diğerlerinden farklıdır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Bu eğitim dahilinde yapılan çalışmalar ile beraber eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili iyi derecede bilgiye akıcı derecede aksana ya da iyi anlayabilir ve iyi cevaplandırabilecek bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi almak üzere bir sınavdan geçerek lisans eğitiminize başlangıç yapabilirsiniz. Fakat bu bilgilere sahip olmamanız durumunda lisans eğitimi süreci için bir yıl kadar beklemeniz gerekiyor çünkü sizi iyi bir yabancı dil eğitimi bekliyor olacak.

Bir yıl sürecek olan bu hazırlık sınıfında tercih edeceğiniz yabancı dil size en verimli şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dolayısı ile en iyi şekilde alacağınız bu bilgiler ve bu eğitim eşliğinde sizi ilerleyen hayatınızda gerek kendi çalışmalarınızdaki mühendislik stilinizde gerek iş yaşamınızdaki ekip çalışmalarınızda Sumy Devlet Üniversitesinin büyük katkılarını göreceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer alan büyük kütüphaneler sizler için iyi birer araştırma kaynağı olarak bilinmektedir. Bu araştırma kaynaklalrı dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber etcs diye adlandırılmış olan kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmek için hak ediş süreciniz başlayacaktır. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Bu eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak öğrenciyi pasif bir alıcı ve öğretmeni ise sadece bir verici konumundan kurtarmakta olan bu sistem dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciyi çok daha iyi yerlere getirmeyi hedef edilmiş araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya dayalı bir takım programlar hazırlanmasını sağlamış bulunmaktadır. Öğrenci bu eğitim sisteminden geçirildiğinde ileriki yaşantısında iyi bir geleceğe sahip olacağı kuşkusuzdur.

Yapacağı çalışmalar ile beraber öncelikle bir ekip çalışmasına yatkın olması çok iyi bir aksana sahip bir yabancı dile sahip olması ister kendi işini kursun ister bir iş veren ile beraber çalışsın onu daima el üstünde tutacak ya da daha iyisini aramaya itecektir. Bir iş veren gözünden bakacak olursa iş verenler personelinin daima en iyi şekilde donanıma bürünmüş halini ararlar. Dolayısı ile siz bunu karşılayacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!