Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları

Birbirinden farklı bölümlerde lisans programı imkanı sınav sistemine maruz kalmadan Ukrayna üniversitelerinde sunulmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları

Her ülkede olduğu gibi Ukrayna üniversiteleri ücretleri – fiyatları da farklılıklar göstermektedir. Bu başkalık üniversitenin adına, geçmişine, vermiş olduğu bölüm seçeneğine göre değişmektedir. Sadece ders olarak belirlenen ücretler mühendislikler, tıp, hekimlik alanlarında daha yüksek fiyatı göstermektedir. Eğitimde verilen dilin farklı olması da fiyatlarda yansıyacak artışları gösterecektir. Tabi ki de ülkenin kendi dili olan eğitimleri fiyatta daha avantalı tarafları açığa çıkaracaktır. Çünkü yurt dışından eğitmen almak zorunda kalmayacak olan fakülteler kendi içlerindeki eğitmenler ile derslerini tamamlamaları her açıdan daha kolay olacaktır. Akademik olarak verilecek dersler giren eğitmenlerin statüsü de üniversitenin fiyatını yükseltebilir. Profesörlerin vereceği alanlarda uzmanlardan ders almak farklı bir yaklaşım olacaktır. İleride sizi en iyi yerlere taşıyacak olan Ukrayna üniversitelerinde yeni kayıt yaptırırken veya geçiş yaparken eğitmenlerin seviyelerini de göze alarak seçim yapmalısınız.

İngilizce Ve Rusça Eğitim Veren Bölümlerin Fiyatları Ne Kadardır

Ukrayna üniversiteleri ücretleri ve fiyatları konusunda karşılaştırma yapacak olursanız. Her bölüm için uygulanan metot dil ağırlıklı yapılmaktadır. Özellikle İngilizce ve Rusça olarak verilen aynı bölümler farklı dereceler ile gösterilerek verilmektedir. İngilizce olarak görülmesi gereken sağlık alanındaki bölümler tıp, eczacılık, diş hekimliği 3000$ – 4000$ arasında gösterilmektedir. Ancak Ukrayna üniversiteleri ücretleri – fiyatları mühendislik olarak düşünüldüğünde yani ekonomi ve mühendislik bölümleri fiyatları 2500$ – 3500$ arasında gösterilmektedir. Rusça eğitim almak isteyen öğrenciler için mühendislikler 2000$ – 2500$ arasında değişmektedir. Rusça sağlık alanında almak istediğiniz bölümler ise 3000$ – 3500$ arasındadır. Bir de bu okullar için şart olan hazırlık sınıflarında istenilen ücretler de unutulmamalıdır. Yine dil farkı ile ödeyeceğiniz fiyatları kendi istediğiniz alan için ödemeniz gerekmektedir. Rusça hazırlık sınıfları 1600$ – 1750$ ve İngilizce hazırlıklar 1500$ , 1750$ arasındadır. Ülkeler arasında üniversite geçişi yaptığınızda derslerinizi tamamlamak için geleceğiniz hazırlık sınıfları ücretleri diğer okul ücretinden ayrı tutulmaktadır.

YÖK’ün tanıdığı ve kendi çerçevesinde her imkânı bu okullar için de uygulaması Ukrayna üniversiteleri içinde geçerli sayılmaktadır. Mavi diploma olarak bilinen yurt dışı eğitim diplomaları uluslararası çalışmalarda elinizde olduğunda sizi anlaşmalı olan her ülke çalışmanız için kabul edecektir. Ukrayna üniversiteleri ücretleri – fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için Euro yurt dışı danışmanlıklarına iletilen üniversite ayrıntılarından daha dikkatli olarak öğrenebilirsiniz. Üniversitelerin fakülteleri dünyada öne çıkan sorunların çözülmesine uygun imkânı sağlayacak olan eğitimlerin verilmesine yardımcı olmak için kurulmuştur.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!