Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Prestijli ve iş olanakları geniş havacılık alanında kariyer planlıyorsanız Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi doğru tercih olacaktır.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi nde toplamda 8 fakülte ve bu fakültelere bağlı olarak kırk altı bölüm bulunmaktadır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde yer alan bu sekiz fakülteyi tanıyacak olursak ;

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Hazırlık Lisans
Hava Trafik Hizmet 3850 $ 3100$
Yazılım Mühendisliği 3850 $ 3000$
Uçak ve Roket Mühendisliği 3850 $ 3600$
Uçak ve Roket Havacılık Teknolojileri 3850 $ 3600$
Uçak Ekipmanları 3850 $ 3600$
Enerji Santralleri Mühendisliği 3850 $ 3600$
Gaz Türbin Tesisleri ve Kompresör İstasyonları 3850 $ 3600$
Uçak Bakım Onarım Mühendisliği 3850 $ 3600$
İnşaat mühendisliği 3850 $ 3600$
Bilgisayar Destekli Kontrol Sistemleri ve Otomatiği 3850 $ 3600$
Bilgisayarla Bütünleşik Teknolojik Üretim Süreçleri 3850 $ 3600$
Bilgisayar Mühendisliği 3850 $ 3600$
Siber Güvenlik Sistemleri ve Teknolojileri 3850 $ 3600$

Gibi fakülteler bulunmaktadır. Bologna eğitim sisteminin yer aldığı Kiev Ulusal Havacılık Üniversiteside bu eğitim siteminden biraz bahsedecek olursak temel amaç olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirme maksadı taşımaktadır. Bu eğitim sisteminde öğretmenin sunacağı konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencinin bu konulardan birini seçmesi ile beraber öğrencinin kendi ekip arkadaşlarını seçmesi ile beraber konuyla ilgili olarak yapacağı bir araştırma süreci başlamaktadır.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Denklik

Öğrencilerin gerek üniversite bünyesinde yer alan kütüphanede yapacağı çalışmaları yürütmesi ile beraber ortaya bir takım taslaklar çıkmaktadır. Gerek yazılı dökümanlar gerek ise metinsel dökümanların ortaya çıkması bakımından bu taslakları uygulama kısmında işe yarar bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra verilecek olan eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin etcs diye adlandırılan kredi sisteminde öğrencinin yapacağı çalışmalara bağlı olarak bir üst sınıfa geçisini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrencinin yurt dışında alacağı eğitim iyi bir kurumda oluyor ise mesela Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi gibi kalite bir geçmişe sahip eğitim kurumunda olması durumunda iyi bir eğitim alarak rahat bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim almanız durumunda iyi bir çalışma hayatına sahip olacaksınız. Yurt dışında eğitim almış biri olarak daima ön planda tutulacak biri olacaksınız. Bunun sebebine bakacak olursak eğitim sistemi olarak bologna eğitim sisteminin tercih edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde kaliteli bir birey yetiştirilmektedir. Ekip çalışmasına yatkın öğrenciler yetiştirilmektedir.

İş hayatınız boyunca gerek mühendislik olsun gerek ise teknik açıdan iyi bir çalışma hayatı için bologna eğitim sisteminin faydalarını daima yaşantınızda göreceksiniz. Ukraynanın başkenti olan Kiev’de ulusal havacılık üniversitesi mezunu olarak ülkemize geri dönüş yaptığınızda yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile olan denklik dahilinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bu aşamada öğrenci arkadaşlarımız ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçeceğiniz için rahat bir yaşam sizi bekliyor olacaktır.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Eğitimi Giriş

Bir çok ülkeden din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin toplamda 6000 öğrenci kapasitesine sahip olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversiteside yer alan 8 fakülte dahilindeki 46 bölümden birini sınav şartı olmadan tercih etme imkanına sahip olacaksınız . Kaliteli bir eğitim için Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’i tercih edebilirsiniz. Kiev’de ulusal Havacılık üniversitesinde temel olarak havacılık konusunda eğitim verilmektedir. Fakat sadece havacılık ile ilgili değil toplada kırk altı bölümde eğitim verilmektedir.

Ukrayna’nın havacılık alında ve uçak alanında öncü üniversitelerinden birisi olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi 72000 metre kare alanda dünyanın dört bir tarafından gelmekte olan öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Üniversitenin bünyesinde 75 tane uçağa sahip ve helikoptere sahiptir. 6000 tane üst düzey bilgisayar 240 farklı havacılık sistem ve teknolojisi ile mükemmel bir donanıma sahip üniversite en kaliteli öğrencileri yetiştirmektedir.

Sizde böyle kaliteli bir havacılık üniversitesinde, üstelik Ukraynanın milli havacılık üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. . 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. YKS sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.

#ukraynadaegitim #ukraynaüniversiteleriegitimi #kievulusalhavacılıküniversitesi #kyivnationalaeronauticsuniversity

Havacılık Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Geçmişte teşhis edilmiş ve tedavi edilmiş olanlar da dahil olmak üzere, kalp hastalığı teşhisi konan tüm adaylar (doğuştan kalp hastalığı, tüm ritim bozuklukları, anormallikler, kalp kapak hastalığı, hipertansiyon, hipotansiyon, varisli damarlar, kardiyovasküler hastalık ve diğer kalp hastalıkları) pilot olmaya uygun değildirler.

"Pilot olmak için neye ihtiyacım var?" Uçuş eğitimi için Türk sivil havacılık mevzuatına göre lise mezunu olmak yeterlidir. Fakat, havayolları ve özel uçuş şirketleri çoğunlukla lisans eğitimli pilotları işe almayı tercih etmektedirler. Lise mezunlarının yeterlilikleri olsa dahi pilot olarak işe alınma olasılıkları oldukça düşüktür.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Havacılık ÜniversitesiKiev Ulusal Havacılık ÜniversitesiKiev Ulusal Havacılık Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!