Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesideki toplamda 8 fakülte ve bu fakültelere bağlı olarak kırk altı bölüm bulunmaktadır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversiteside yer alan bu sekiz fakülteyi tanıyacak olursak ;

  • Bilgisayar bilimleri fakültesi
  • Bilgisayar bilimleri fakültesi
  • Yabancı öğrenciler Bölümü
  • Askeri hazırlık Bölümü
  • Uçak Departmanı bölümü
  • Güç Mühendisliği Bölümü
  • İktisat ve İşletme Fakültesi
  • Yönetim ve Lojistik Fakültesi

Gibi fakülteler bulunmaktadır. Bologna eğitim sisteminin yer aldığı Kiev Ulusal Havacılık Üniversiteside bu eğitim siteminden biraz bahsedecek olursak temel amaç olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirme maksadı taşımaktadır. Bu eğitim sisteminde öğretmenin sunacağı konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencinin bu konulardan birini seçmesi ile beraber öğrencinin kendi ekip arkadaşlarını seçmesi ile beraber konuyla ilgili olarak yapacağı bir araştırma süreci başlamaktadır.

Öğrencilerin gerek üniversite bünyesinde yer alan kütüphanede yapacağı çalışmaları yürütmesi ile beraber ortaya bir takım taslaklar çıkmaktadır. Gerek yazılı dökümanlar gerek ise metinsel dökümanların ortaya çıkması bakımından bu taslakları uygulama kısmında işe yarar bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra verilecek olan eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin etcs diye adlandırılan kredi sisteminde öğrencinin yapacağı çalışmalara bağlı olarak bir üst sınıfa geçisini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrencinin yurt dışında alacağı eğitim iyi bir kurumda oluyor ise mesela Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi gibi kalite bir geçmişe sahip eğitim kurumunda olması durumunda iyi bir eğitim alarak rahat bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim almanız durumunda iyi bir çalışma hayatına sahip olacaksınız. Yurt dışında eğitim almış biri olarak daima ön planda tutulacak biri olacaksınız. Bunun sebebine bakacak olursak eğitim sistemi olarak bologna eğitim sisteminin tercih edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde kaliteli bir birey yetiştirilmektedir. Ekip çalışmasına yatkın öğrenciler yetiştirilmektedir.

İş hayatınız boyunca gerek mühendislik olsun gerek ise teknik açıdan iyi bir çalışma hayatı için bologna eğitim sisteminin faydalarını daima yaşantınızda göreceksiniz. Ukraynanın başkenti olan Kiev’de ulusal havacılık üniversitesi mezunu olarak ülkemize geri dönüş yaptığınızda yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dahilinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bu aşamada öğrenci arkadaşlarımız ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçeceğiniz için rahat bir yaşam sizi bekliyor olacaktır.

Bir çok ülkeden din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin toplamda 6000 öğrenci kapasitesine sahip olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversiteside yer alan 8 fakülte dahilindeki 46 bölümden birini tercih etme imkanına sahip olacaksınız . Kaliteli bir eğitim için Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’i tercih edebilrisiniz. Kiev’de ulusal Havacılık üniversitesinde temel olarak havacılık konusunda eğitim verilmektedir. Fakat sadece havacılık ile ilgili değil toplada kırk altı bölümde eğitim verilmektedir.

Ukrayna’nın havacılık alında ve uçak alanında öncü üniversitelerinden birisi olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi 72000 metre kare alanda dünyanın dört bir tarafından gelmekte olan öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Üniversitenin bünyesinde 75 tane uçağa sahip ve helikoptere sahiptir. 6000 tane üst düzey bilgisayar 240 farklı havacılık sistem ve teknolojisi ile mükemmel bir donanıma sahip üniversite en kaliteli öğrencileri yetiştirmektedir.

Sizde böyle kaliteli bir havacılık üniversitesinde, üstelik Ukraynanın milli havacılık üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. . 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!