Odessa Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi eğitimiyle iş imkanı fazla ve sürekli gelişen çağın popüler mesleğinde yerini almaya hazır mısın?

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Ukrayna, Odessa’da bulunan Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi 1900 yılında kurulmuştur. Son derece köklü ve tarihi özellikleri olan bir akademidir. Kuruluş amacı, o yıllarda Güney Ukrayna Bölgesi’nin telekomünikasyon konusunda teknisyen, telgraf uzmanları yetiştirmekti. Bu konuda, gerçekten çok yerinde bir eğitim verildi ve birçok önemli uzman yetiştirildi. İlk olarak telgraf alanında yüzyılın başında eğitim veren bu akademi, elektroteknik, iletişim, televizyon ve radyo ile bilgisayar sistemleri üzerinde eğitim vermektedir günümüzde. Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi yıllar içinde gelişerek, bünyesine yeni bölümler eklenmiştir. Ukrayna’da yıllar içinde çok önemli statülerde hizmet sunan kişiler bu seçkin akademide rektör olarak görev yapmışlardır. Halen de son derece gözde bir akademidir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği yani SSCB döneminde, televizyon yayınlarının kurulması ve yayınlanması noktasında son derece etkili şekilde görev yapmıştır. Ülkenin televizyon ve radyo altyapısının kurulması ve bugüne gelmesi noktasında bu akademinin katkıları çok büyüktür. Halen de bu yönde, ülkenin çok önemli kurumlarından biridir. Ellili yıllardan bu yana, Odessa’nın iletişim konusunda ve televizyon ile radyo sistemlerini konusunda düzenlemelerini büyük oranda akademi yapmaktadır. OdessaTelekomünikasyon Akademisi bünyesinde, ekonomi dersleri, iletişim, bilgisayar sistemleri üzerine dersler, televizyon ve radyoculuk sistemleri, bilgi ağlar gibi alanlarda dersler verilmektedir. Birçok bölümde, günümüz modern sistemlerine uygun şekilde başarılı iletişimciler yetişmektedir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi Bölümleri

UKRAYNA BÖLÜM
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Bilgi ve İletişim Enstitüsü
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Radyo ve Televizyon Elektroniği Bilimi Enstitüsü
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Bilgisayar Teknolojileri, Otomasyon ve Lojistik, Eğitim ve Araştırma Enstitüsü
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Ekonomi Bilimi ve Yönetimi Enstitüsü
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Toplum Sorunları Bilimi ve Eğitimi Enstitüsü
Odessa Telekomünikasyon Akademisi Telekomünikasyon Teknolojileri Enstitüsü

Odessa Telekomünikasyon Akademisi Türk öğrencilerin de eğitim alabilecekleri seçkin eğitim kurumlarından biridir. Üstelik, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde yapılan işbirliği ile, Türk öğrencilere lisans eğitimi yanında, lisans tamamlama eğitimi de verilmektedir. Lisans tamamlama eğitimi almak gerçekten çok önemlidir. Ülkemizde, meslek liselerinden mezun olabilirsiniz, ya da ön lisans eğitimi almış olabilirsiniz. Bu durumda, kurumlarımızdan, profesyonel öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Bu şekilde, size yardımcı olacağız ve bu seçkin akademide günümüzün en seçkin mesleklerinden birinde eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Ülkemizde kabul edilen diplomalarınızla, ülkemizde radyo televizyonculuk alanlarında görev alabilirsiniz. Ayrıca, kariyer yapmak isterseniz Avrupa ülkelerini ve diğer yurtdışı ülkelerini de değerlendirebilirsiniz. Çünkü yurtdışında tanınan bir diplomanız olacak.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi İletişim

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi öğrencilerin memnun kalacakları bir eğitim vermektedir Tabi akademi çok eski bir eğitim kurumu olduğundan, artık bir aşırın üzerinde oturmuş temellere sahiptir. Bundan başka, akademi modern uygulamaları birebir şekilde takip etmektedir. Modern laboratuvarlar, bilgisayar zenginliği ve donanımı, bolca geniş çalışma alanları ve öğrencilerin pratik yapabilme olanakları gibi çok çeşitli gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca, kampüs alanında öğrencilerin kaliteli zaman geçirmesi sağlanmaktadır. Güvenli bir ortamda, yurtlar, konaklama ve dinlenme alanları, öğrenci kulüpleri, spor salonları, konser ve sanat alanları, kütüphane, bilgisayar odaları, derslikler, yayın sahaları gibi birçok alan sizleri beklemektedir. Seçkin bir akademide, hayal ettiğiniz eğitimi almak için şubelerimizden bilgilenin.

Odessa Telekomünikasyon Akademisi-Sık Sorulan Sorular

Üniversitede okumak isteyenler için Ukrayna'da yaş sınırı yoktur. İster yarım kalan hayalinizi tamamlamak isteyin isterseniz de ikinci veya üçüncü bir üniversitede okuyor olun. Yaşınız Ukrayna üniversitelerinde okumanıza asla engel değildir.

Ukrayna'da en popüler üniversite eğitim bölümleri Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Mimarlık, Denizcilik, Rusça-İngilizce Çeviri, Turizm ve Gemi Kaptanlığı'dır. Bu bölümlerin çoğu İngilizce, Rusça veya Ukraynaca okunabilir.

Tercih Sebepleri

Odessa Telekomünikasyon ÜniversitesiOdessa Telekomünikasyon Üniversitesi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!