Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Kaliteli lisans bölümlerinde tercih yapmak için sınava girmenize gerek görülmemekte ve uygun fiyatlar ile en iyi sonuçları almanız hedeflenmektedir.

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın Zaporizhia şehrinde bulunan bir tıp okuludur. 1687’de kurulan bu, Ukrayna’daki en eski ikinci üniversitedir. Aynı zamanda Doğu Avrupa’nın ve dünyanın en ünlü tıp okullarından biridir. Dünyanın her yerinden öğrenciler doktor, cerrah ve eczacı olmak için ZMMU’da eğitim görmektedir. Müfredat hem lisans hem de lisansüstüdür ve hem teori hem de klinik dersleri içerir.

ZMMU, muazzam bir tıp fakültesi müfredatına sahip büyük bir üniversitedir. Tüm programlar, uluslararası bir kuruluş olan Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından akredite edilmiştir. Üniversite, öğrencilerine çeşitli dereceler sunar: lisans, yüksek lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri. Tüm dereceler, üç yıllık klinik öncesi ve üç yıllık klinik eğitimi içerir. Klinik yıllarında öğrenciler eğitimlerini tamamlarken hangi hastanede staj yapmak istediklerini seçebilirler. Ayrıca, tüm kurslarda öğrencilerin çalışmaları için gerekli bilgileri öğrenmelerine yardımcı olacak hem dersler hem de seminerler bulunur.

ZMMU’nun bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri, dünyanın dört bir yanından en iyi öğrencileri çekmesidir. Kabul için giriş koşullarını sağlayan herkes üniversiteye katılmak için başvurabilir. Lisans öğrencileri için gerekli minimum not ortalaması 3.0, lisansüstü öğrenciler için ise 3.5’tir. Ayrıca her yıl ihtiyaç sahibi öğrenciler için çeşitli burslar bulunmaktadır. Buna ek olarak, tüm öğretim kadrosu anadili İngilizcedir, böylece uluslararası öğrenciler çalışmalarında başarılı olabilirler.

ZMMU’nun bir diğer önemli odak noktası, hem kampüste hem de kampüs dışında tıbbi araştırmalardır. Üniversite, araştırma için gerekli tüm modern donanıma sahip büyük bir tıp merkezine sahiptir. Buna ek olarak, öğretim üyelerinin hayvanlar ve insanları konu olarak kullanarak canlı organizmalar üzerinde deneyler gerçekleştirdiği çeşitli araştırma laboratuvarları vardır. Bu araştırma, doktorların farklı hastalıkları kimseye veya hiçbir şeye zarar vermeden nasıl tedavi edeceklerini öğrenmelerine yardımcı olur. Bu, her gün yeni bilgiler üreten devam eden bir süreçtir; onsuz, insanlık her gün bilmeden ilerlemesini kaybedecekti.

ZMM Xtra College & Hospital Limited, eskiden Zaporizhia Medical College Limited olarak biliniyordu, başlangıcından bu yana Ukrayna’nın önde gelen tıp fakültelerinden biri olmuştur. 350 yıldan fazla bir süre önce. Bugün Doğu Avrupa’nın en iyi tıp okullarından biridir ve yenilikçi öğretim yöntemleri ve tıbbi araştırma girişimleriyle dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir. Doktor olmakla ilgilenen herkes ZMMU’nun web sitesine bakmalı ve okullarına başvurmayı düşünmelidir!

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!