Ukraynada Eğitim Uçak Mühendisliği

Ukraynada Eğitim Uçak Mühendisliği

Uçak mühendisliği bölümü geleceğin belki de en değerli mesleklerinden birdir. Ancak, artan rekabet koşulları ve uçak mühendisliği bölümünün henüz her üniversitede bulunmaması sebebiyle kazanmak oldukça zor olmaktadır. Öğrenciler iyi bir puan alsa bile istedikleri bu bölüme yerleşememektedirler. Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümü ise sizlere sınavsız bir üniversite imkanı sunmaktadır.

Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümü Kiev ve Harkov şehirlerinde Kiev ulusal havacılık üniversitesi ve Harkov havacılık üniversitesinde bulunmaktadır. 1 yıllık hazırlık eğitiminin ardından 4 yıllık lisans eğitimi alarak toplamda 5 yıllık sürede mezun olabiliyorsunuz. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Sizin tercih ettiğiniz bu iki dilden birinde eğitim alma imkanına sahipsiniz.

Ukrayna’da Eğitim Standartları

 Ukrayna Avrupa Birliği eğitim kriteri olan Bologna Anlaşmasına tabidir. Dolayısıyla Avrupa standartlarına uyum sağlamış bir eğitim anlayışını benimsemiştir. Ukrayna Üniversitelerinden mezun olanlar Avrupa’da 1. Sınıf kalitede kabul edilen Europass mavi diplomaya sahip olabileceklerdir. Türkiye’de de geçerliliği olan bu diploma ile istediğiniz ülkede çalışma fırsatına sahip olabileceksiniz.

Uçak Mühendisliği oldukça sağlam bir eğitimi gerektiren önemli bir meslektir. Teknik detayları içeren bir eğitim sistemi için Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümünü okuma imkanına sahipsiniz. Ezberci bir eğitim modelini reddeden mesleki becerilen kazandıran bir eğitim savunan Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümüne sınavsız girmeniz mümkün. Sadece lise diplomanızın yeterli olacağı bölümü okurken staj yapma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümünü İngilizce ya da Rusça dillerinden istediğinizi seçerek tamamlayabileceksiniz. Eğer bu dillere eğitim alacak kadar hakim değilseniz 1 yıl hazırlık sınıfında yeterli seviyeye gelme fırsatına sahip olacaksınız. Dilerseniz Eurostar’ın sunduğu dil okulu seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.

 Ukrayna ekonomik anlamda öğrencilik için oldukça uygun bir ülkedir. Üniversite harç ücretlerinin diğer ülkelere kıyasla çok düşük olduğu Ukrayna’da okurken çok büyük bir bütçe ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Ukrayna’da okurken kredi yurtlar kurumunun geri ödemeli kredi burslarından faydalanabilirsiniz.

Sosyal hayatı oldukça gelişmiş olan Ukrayna’da yıllar sonra bile keyifli hatırlayacağınız bir öğrencilik sizleri bekliyor. Eğitiminizden kalan vakitlerinizde Ukrayna’nın tarihi ve doğal güzelliklerini rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim görmek için tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerine gelmek. Eurostar’ın uzmanları kayıt işlemlerinizden, kalacağınız ev ve yurtlara kadar sizlere profesyonel bir destek sağlayacaktır. Dilerseniz karşılama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği okuyabilmek için acele edin, kayıtlar dolmadan başvurunuzu yapın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!