Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı

Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı

Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı ;Ukraynada eğitim gemi kaptanlığı bölümü okuyarak yurtdışında eğitim kalitesini hissedebilir ...

Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı

Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı ; Denizcilik ile ilgili meslekler birçok öğrencinin hayallerini süsler. Fakat zorlu sınav koşulları ya da maddi imkânsızlıklar nedeniyle yine pek çok öğrenci bu hayallerinden vazgeçer. Gemi kaptanlığını okumanız için hayallerinizden vazgeçmenize gerek yok. Çünkü Ukrayna’da gemi kaptanlığı eğitimi almak artık çok kolay!

Ukrayna’da Odessa denizcilik akademisinde eğitim görmek ister misiniz? Dünyada denizcilik akademisi denilince ilk akla gelen akademilerden biri Odessa Denizcilik akademisidir. Akademi 1930 yılında kurulmuş olup, 2002 yılında Odessa Ulusal Denizcilik Okulu ünvanını almıştır. 1950 yılından itibaren de yurtdışından gelen öğrencilere denizcilik ile ilgili eğitim imkânı sağlamaktadır. Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı bölümünü Odessa Denizcilik Akademisinde sınavsız olarak okuyabilme imkânına sahipsiniz.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı ülkenin en güzel şehirlerinden biri olan Odessa şehrinde verilmektedir. Odessa denizcilik akademisinden gemi kaptanlığı bölümünü 1 yıl hazırlık 4 yıl lisans olarak okuyacaksınız. Eğitim dilinin Rusça olduğu bölümde hazırlık sınıfında Rusça dil bilginizi eğitiminize yeterli hale getirebileceksiniz.

Mavi bayrak ülkesi olan Ukrayna’da denizcilik okumak diğer ülkelere göre oldukça avantajlıdır. Avrupa eğitim kriteri Bologna anlaşmasını kabul etmiş ülkede üniversite eğitimleri Avrupa standartlarındadır. Akademiden mezun olduğunuzda Avrupa’da 1. Sınıf kalitede kabul edilen Europass mavi diplomaya sahip olabileceksiniz.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı okurken 12 aylık gemi stajı imkânları sizleri bekliyor. Ezberci eğitim sistemine karşı ülkede mesleki becerilerinizi kazanmış olarak mezun olacaksınız. Alanında yetkin akademik kadro tarafından verilen eğitim sayesinde mezun olduğunuzda her türlü deniz seyrüseferi için gerekli tüm belgeleri alabileceksiniz.

Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden biri olan odessa denizcilik akademisi fiziki koşulları açısından son derecek gelişmiş bir üniversitedir. Fakültede bir adet olimpik havuz ve spor kompleksinin yanı sıra 1000 kişi kapasiteli yemek salonu ve 3 adet kafe bulunmaktadır. Üstelik fakülte tüm öğrencilerin yararlanabileceği bir hastane de mevcuttur. Tüm bu olanakları bir arada bulabileceğiniz sınırlı sayıda üniversitelerden biridir.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı okurken Rusça eğitimle Rusça dilbilginizi geliştirebileceksiniz. Günlük hayatta kullandığınız Ukraynaca ve İngilizce dilbilginizi de istediğiniz seviyelere getirebilirsiniz. Dilerseniz Eurostar’ın sunmuş olduğu dil kurslarından birini tercih ederek iyi bir eğitim için gerekli yabancı dil bilgisi sorununuza kökten çözüm getirebilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı fırsatları ile hayalinizdeki üniversite eğitimi çok kolay. En yakın bir Eurostar bürosuna gelerek alanında uzman akademik kadrodan kaliteli bir eğitim imkânına sahip olun. Diğer ülkelere kıyasla oldukça düşük harç miktarlarıyla okuma şansını kaçırmayın.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!