Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

İleride oldukça popüler olacak meslek dallarında Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak mesleki verimliliğinizi en üst ...

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Mezun olanlar için lisans ve doktora yapmak mesleklerinde istedikleri kariyeri yakalamakta yakın mesafelere ulaşmak demektir. Ülkemizin dışında yapmak istediğiniz çalışmalar için Ukrayna yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak birden fazla dile sahip olarak programınızı tamamlamış olursunuz. Avrupa birliği esasınca eğitimde kabul edilen diplomaların alınabileceği Ukrayna yapmış olduğu eğitimde ilerleme çabalarına da doktora ve lisans tamamlamalarla desteklemektedir. Rusça ve İngilizce görebileceğiniz derslerde 800.000 aşan öğretim görevlisi ile birlikte 900.000 civarında öğrenci ders almaktadır. Ukrayna’da yapacağınız master kariyeriniz için yine Rusça veya İngilizce olarak tercih yapabilirsiniz.

Ülkedeki üniversiteler için ders almaya yönelik diliniz yeterli değilse hazırlık sınıflarında bu eksikliği tamamlayabilirsiniz. İngilizce kapasiteniz yeterli düzeyde ise istediğiniz bölüme direk geçebilirsiniz. İngilizcede belirlenen sınırı aştığınızda sizin için direk geçiş imkânı sunulacaktır. Ayrıca üniversitelerin denk gelmeyen dersliklerini öğrencinin tamamlaması için hazırlanan ilk sınıflar buradaki dengeyi ders tamamlatarak yürütebilmektedir. Ukrayna yüksek lisans ve doktora eğitimi 1yıl hazırlık ve 4yıl eğitim devamı ile yapılmaktadır. Son dönemde yapılmak istenilen staj ve projeler için imkânlar üniversitenin kendi bünyesinde sağlanacaktır.

Yüksek Lisans Eğitimi Nedir

Başvurularda sizden istenilen eğitim düzeyinizi gösteren diplomanız ve transkriptiniz olacaktır. Eurostar danışmanlıklar hizmeti ile bilgilenmeniz bu konuda önem taşımaktadır. Ukrayna’da her üniversitede yapamayacağınız bu programları alabilmeniz için bir danışmana ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Üniversitelerin teknik bölümünde yapılacak olan bilim sınavlarından haberdar olmak bilgilenmeniz açısından iyi olabileceği gibi sözel bölümlerde çok da istemeyen bu sınav her üniversite için de istenmemektedir. Master programlarında iyi dil bilmek mezun olabilmeniz için geçerli bir sebeptir. Rusça ve İngilizcesi tam olmayan öğrenciler bu programları alamayacaklardır. Ukrayna yüksek lisans ve doktora eğitimi her üniversiteye göre değişeceğinden bu süre 1 yıl ile 1,5 yıl arasında da farlılık göstermektedir. Ukrayna’da en çok hukuk, siyasi bilimler, iktisat, sosyal bilimler alanında çalışmalar yapılmaktadır. Uluslararası hizmet vermek isteyenler için geçerli bir meslek olacak bu dallar ekonomik olarak ülkeleri ilgilendirdiğinden öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Hazırlık okumak için gelen öğrencilerden istenilen ders notları eğer geçişe ve bölüme uygun aralıkları taşıyorsa programlar içinde olabilecekler. Tabi bu ülkemizdeki puan durumundan oldukça geri rakamları göstereceğinden endişe etmemelisiniz.

Hangi okul nerede, hangi bölümler için lisans dersleri veriyor, alacağınız bu eğitimle istediğiniz kariyere ulaşabilir misiniz? Sorular aklınızdaki en önemli takılmalar olacağından siz danışmanlıklarımızın yardımı olmadan bu eğitime ‘’evet’’ demeyin.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!