Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov Üniversitesi birçok bölümde verdiği kaliteli eğitim ve diploma avantajlarıyla yabancı öğrencileri cezbetmeye devam ediyor.

Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer almaktadır. Doğu Avrupanın bilinen en eski üniversitelerinden biri olan Harkov Üniversitesi Unesco tarafından tescillenmiştir. Harkov (Karazin) Üniversitesinde bilinmekte olan 21 akademisyen, 20 dünyaca ünlü bilimsel akademisyen, 5 uzman, 11 doktora kıdemli uzman, bulunuyor. Üniversite bünyesinde araştırmacı yılları döneminde 2000 üzerinde makaleler ve özetler üzerinde 60 – 65 monografi, araştırma kağıtları ve koleksiyonları için 20 uluslar arası konferans yapılmış bulunuyor.

Harkov (Karazin) Üniversitesi bir çok bölümün önde gelen ismi haline gelmiş durumdadır. Harkov (Karazin) Üniversitesinin öğrenci yoğunluğuna bakacak olursak ABD, Kanada, Rusya, Almanya, Türkiye, Çin, Japonya, İsviçre, Bulgaristan, İngiltere ve diğer ülkelerden gelenler yoğunluklu potansiyeli oluşturmaktadır

Harkov Karazin Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Ücret
Tıp 3000$
Hukuk 2300$
Dünya Edebiyatı 2000$
Yunan ve Roma Edebiyatı 2000$
Radyofizik ve Elektronik Biyofizik 2000$
Mikro ve Nanosistem Mühendisliği 2000$
Tarih ve Arkeoloji Uygulamalı Fizik 2000$
Tıp Fiziği 2000$
Bilgisayar Mühendisliği 2000$
Otomasyon ve Bilgisayar Entegre Teknolojileri 2000$
Biyoteknoloji ve Biyomühendislik 2000$
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 2000$
Siyasal Bilimler 3000$

Gibi başlıca bölümlerin başlıca fakülteleri yer almaktadır. Her biri ayrı ayrı fakülteler halinde bulunan bölümlerde yetiştirilmekte olan öğrenci potansiyeli yıllık bazda ele alınacak olursa oldukça iyi bir eğitimden geçirilmektedir.

Bologna Eğitim Sistemi

Harkov (Karazin) Üniversitesinde uygulanmakta olan Bologna Eğitim Sistemi içerisinde yapılmakta olan bir takım şeyler bulunmaktadır. Bologna eğitim seviyesindeki temel prensip ise öğrenciyi alıcı öğretmeni ise verici olarak görmemekte geçmektedir. Kısacası öğrenciyi hocanın işlediği konuları alıp kullanan değil hocaların vermiş olduğu konulara yönelik çalışmalar yapmasını sağlayan, araştırmalar yapmasını gerektiren ve yapacağı araştırmaları uygulamaya dökmesi gereken bir sistem içerisinde yer aldığını söylememizde fayda olacaktır. Bu sisteme göre öğrenci tamamen ilgilenmekte olduğu konuya hakim olabilecek kıvama getirilmektedir. Peki nasıl oluyor?

– Öğrenciye bir konu seçimi yaptırılıyor.
– Öğrenci seçtiği konu için bir ekip oluşturuyor.. Böylelikle ekip çalışması uygulamasını yerine getiriyor.
– Seçilen konu için çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapılıyor.
– Seçilmiş olan konu için çeşitli kişiler tarafından röportajlar gerçekleştirilmesi sağlanıyor.
– Konu ile ilgili görsel ve metinler hazırlanıyor.
– Son aşamada ise görsel ve metinler belirli bir şekilde sınıflandırılarak sunum yapılabilecek hale getiriliyor.
– Uygulama için gerekli araştırmanın sona ermesi ile beraber gerekiyorsa malzemelerin teminatı sağlanıyor.
– Uygulama için bir proje ve ortak iş alanları belirleniyor.
– Uygulama yapılmaya başlandığında kısa süre içerisinde bitirilecek şekilde iş bölümü sağlanıyor.
– Uygulama hazırlanıp, uygun pozisyonda ise test ediliyor.
– Yüzlerce kişinin önünde yapılmış olan araştırmalar, uygulanmış olan proje, bilimsel ilkere dayanarak, çağdaş yaşamın getirdiği temelleri 1804 yılına dayanan Ukrayna’nın Harkov şehrindeki Harkov (Karazin) Üniversitesinde son olarak bir sunum yapılıyor.

Hal böyle olunca öğrencinin bu ödevi öğrenmemesi gibi bir durum söz konusu olmayacağından, her hangi bir sorun olması durumunda konu ile ilgili araştırma yapabileceği kaynakların bilincinde olduğundan ve yapılması gereken işlemlerin ekip çalışması ile bitirilmiş, sunum yapılabilecek konuma getirilmesi öğrencilere öncelikle büyük bir özgüven sağlamaktadır. Bunun akabinde yapılmış olan çalışmaların başarılı olması durumunda bir üst sınıfa geçiş sağlanmaktadır.

Başvuru ve Kayıt

Harkov (Karazin) Üniversitesinde eğitim görmek için sadece lise veya dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Lise veya dengi bir okuldan mezun olduysanız ve elinizde diplomanız bulunuyor ise hemen Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerimizi 0212 244 66 00 numaralı telefondan arayarak iletişime geçmeniz konumunda sizlere alanında uzman ekibimiz tarafından en iyi şekilde bilgiler verilecektir. Harkov (Karazin) Üniversitesinde eğitim görmek için lise ve dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterli.

#ukraynaüniversiteleri #harkovüniveristesi #harkovkarazinüniveristesi

Kharkiv Karazin Ulusal Üniversitesi (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – National University of Kharkiv) Ukrayna'nın eğitim ve kültür şehri Kharkov, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre ülkedeki en kaliteli üniversitelerinden biridir.

Üniversite Dünya üniversiteler sıralaması (THE World University Rankings), Scimago Institutions Rankings ve QS World University Rankings ilk 1000 de yer almaktadır.

Tercih Sebepleri

Harkov ÜniversitesiKarazin Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!