Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Ukrayna üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü üniversite öğrencisi tarafından tercih edilmekte ve öğrencilerin iyi bir eğitim almaları sağlanmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Avrupa’da denizcilik akademisi denildiğinde ilk akla gelen okullardan biri olan Odessa denizcilik akademisinde gemi kaptanlığı okumak istemez misiniz? Hayallerinizde mavi sularda yol alacağınız gemi kaptanlığı mesleği mi var? Ancak, bu bölümün yaygın olmaması nedeniyle okuma imkânınız çok kısıtlı mı? O halde acele edin. Çünkü Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü sizleri bekliyor.

Mavi bayrak ülkesi olan Ukrayna’da denizcilik eğitimi görmek son derece kaliteli bir eğitim almanıza vesile olacaktır. Bologna kriterlerine uygun bir eğitim sistemini benimsemiş Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü için herhangi bir sınav şartına tabi olmayacaksınız. Sadece lise diplomanızla başvurabileceğiniz üniversitede deniz seyrüseferi için gerekli tüm belgeleri alma imkânına sahip olacaksınız. Mezun olduğunuzda ise Avrupa’da 1. Sınıf kalite diploma kabul edilen Europass mavi diploma sahibi olacaksınız.

Odessa Denizcilik Akademisinde mesleki becerilere yönelik bir eğitime tabi olacaksınız. Türkiye’de de geçerli olacak olan diplomanızla istediğiniz zaman mesleğinize başlayabileceksiniz. Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü toplamda 5 yıl olup, 1 yıl hazırlık sınıfı ile 4 yıl lisans eğitimini kapsamaktadır. Eğitiminizi Rusça olarak görecek 1 yıllık hazırlık sınıfında Rusça dil bilginizi eğitiminiz için yeterli düzeye getirebileceksiniz.

Gemi Kaptanlığı Bölümü Nasıl Bir Bölümdür

Odessa şehri Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Odessa şehrinde odessa denizcilik akademisinde gemi kaptanlığı bölümünü okuyarak hayallerinizdeki eğitime kavuşacaksınız. Odessa Denizcilik Fakültesi fiziki koşulları son derece güzel bir akademidir. Üniversite kampüsü içerisinde bir adet olimpik havuz ve spor kompleksi bulunmaktadır. Ayrıca 1000 kişi kapasiteli yemek salonu ve 3 adet kafe bulunmaktadır. Ayrıca tüm öğrencilerin faydalanabildiği bir üniversite hastanesi de bulunmaktadır.

1930 yılında kurulan, 2002 yılında Odessa Ulusal Denizcilik Okulu ünvanını alan akademide eğitim görürken mesleğinizi oldukça gerekli yabancı dil bilginizi kolaylık geliştirebileceksiniz. Eğitim sırasında Rusça, günlük hayatta da bolca Ukraynaca ve İngilizce dillerine aşina olacaksınız. Dilerseniz Eurostar’ın sunduğu yabancı dil kurslarından birine kayıt olarak yabancı dil sorununuza kökten çözüm getirebilirsiniz.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Ukrayna’da Avrupa standartlarında bir eğitim alma imkânına sahipsiniz. 12 ay gemilerde staj yaparak taçlandıracağınız uygulamalı bir eğitim için sadece lise diplomasına sahip olmanız yeterli. Üniversite ile ilgili tüm işlemlerinizi Eurostar profesyonel kadrosuna teslim edebilirsiniz. Kayır işlemleriniz, vize işlemleriniz ve öğrencilik süresince konaklayacağınız yurt veya evlere kadar Eurostar güvencesindesiniz.

Ukrayna’da eğitiminize başladığınızda zorluk çekmemek için Eurostar’ın karşılama hizmetlerinden faydalanabileceğiniz bir eğitime başlamak için acele edin. Hayallerinizdeki gemi kaptanlığı sizleri bekliyor.

Konumu:

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!