Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Köklü Ukrayna üniversitelerinden Odessa Tıp Üniversitesi kaliteli eğitim anlayışıyla dünya üniversiteleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Odessa Tıp Üniversitesi

Tıp alanında Ukraynanın kaliteli eğitim veren sayılı üniversitelerinden Odessa Tıp Üniversitesi uluslararası öğrencilerin tercih ettiği eğitim olanakları geniş bir üniversitedir. Parlak bir kariyer için kaliteli bir eğitim ve uluslararası geçerliliği olan diploma gerekmektedir. Belirli bir alana zamanında yönelmiş olan insanlar çalışmalarını sürdürerek iyi bir şekilde yaşantısını sürdürmektedir. Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan Odessa Üniversitesi sizlere kapısını açmaktadır. Bu üniversitede tıp eğitimi alarak sizler de parlak bir kariyere ilk adımınızı atabilirsiniz. Aynı zamanda Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesi olarak bilinmekte olan Odessa Tıp Üniversitesi sağlık alanında en iyi eğitimi vermektedir. Ayrıca bu üniversiteden alacağınız diploma ile aldığınız eğitimi daha avantajlı hale getirebilirsiniz.

27.000 metre karelik bir alan üzerinde olan Odessa Tıp Üniversitesi, 57 ülkeden 1500 den fazla öğrenci kapasitesine sahiptir. Bunun yanı sıra toplamda 4500 kişilik öğrenci kontenjanı da vardır. Bununla beraber verdiği kaliteli tıp eğitimiyle göz dolduran Odessa Tıp Üniversitesi diploma tanınırlığı fazladır.

Odessa Tıp Üniversitesi Bölümleri

İyi bir tıp eğitimi alarak geleceğe yönelik planlar yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Bunun için alanında akademik kadro eşliğinde Odessa Tıp Üniversitesinde tıp eğitimi alabilirsiniz. Bu üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir. Bu sebeple bu iki dilden en az bir tanesine ileri derecede hakim olmanız gerekmektedir. Bunun için de eğer ki dil yeterliliğiniz yoksa bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi almalısınız.

Üniversitenin 6 fakültesi vardır. Bu fakültelerde eğitim verilen bölümler:

Odessa Tıp Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Fiyat
Tıp 3500-4500$
Diş Hekimliği 4000-4500$
Eczacılık 3500-4000$

Bu bölümlerin yanısıra acil tıp, eczacılık yazışma, pediatri ve sosyal yardım bölümleri de vardır.

Eğitim verilmekte olan Odessa kentini tanıyacak olursak ; Odessa Ukrayna’nın Güney kıyılarında yer almaktadır. Bu şehir bir liman kenti ve aynı zamanda bir sanayi şehri ve iş merkezidir. Büyüklük ve gelişmişlikte başkent Kiev ve Kharkiv şehirlerinden sonra gelir. Bunun yanında da ülkenin en büyük üçüncü kentidir. Bu şehir aynı zamanda endüstri, kültür merkezi, bilimsel araştırma merkezi ve tatil cennetidir.

 

 

Odessa Tıp Üniversitesi YÖK Denkliği

Yurt dışı eğitim imkanlarından faydalanmak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmalısınız. Bu eğitiminizi de bir lise diploması ile belgelemelisiniz. Bunun sonrasında Ukrayna’nın en büyük üçüncü kenti olan Odessa liman şehrinde eğitim alabilirsiniz.

Sizde yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz bu alanda yapmış olduğu çalışmalarda kendini kanıtlamış olan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek işlemlerinize en kısa sürede gerçekçi çözüm yolları üretebiliriz.

Bu alanda yılların vermiş olduğu tecrübeye ve özverili bir şekilde yapmış olduğumuz çalışmalarımıza güvenerek sizinde Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesinde sizin tercih ettiğiniz bölümde eğitim görmenizi sağlayabiliriz. Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da üniversite sınavına girmenize de gerek yok.

Tek yapmanız gereken lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olacak şekilde bir diplomaya sahip olmak, aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun heyet raporunun alınmış olması ve alınan bu raporunda noter huzurunda onaylanmış olması ve kaymakamlık tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde 0212 244 66 00 numarasını arayarak bize ulaşabilir ve gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

#ukraynadaüniversite #ukraynadatıpegitimi #odessatıpüniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Odessa Tıp Fakültesi, Ukrayna’nın Odessa şehrinde bulunmaktadır. Köklü üniversitelerden biri olan Odessa Tıp Üniversitesinde tıp, diş hekimliği ve eczacılık gibi popüler bölümlerde kaliteli eğitim alabilirsiniz.

YÖK tanınırlığı olan Ukrayna üniversitelerinin tıp diplomalarının Türkiye’de denkliği vardır.

Tercih Sebepleri

Odessa Tıp 8Odessa Tıp Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!