Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik üniversitesi bu alanda en iyi üniversitelerden birisi olarak denizcilik mesleğinin en iyilerini yetiştiriyor.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi 12 Haziran 1930 yılında su taşımacılığı ve mühendisliği enstitüsü olarak kurulmuştur. Üniversitemiz dahilinde 1994 yılında ise Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Bunun yanı sıra ülke içerisinde ve uluslar arası alanda üniversitemiz dahilinde eğitim hamleleri yapılmıştır. Bu eğitim hamleleri ile beraber 26 Şubat 2002 tarihinde enstitü Ukrayna başbakanı tarafından ödüllendirilmiştir. Bu ödüllendirme sonrasında da adının başına Ulusal kelimesini almaya hak kazanmıştır. Böylece okulun adı günümüzdeki Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU) olmuştur. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Bologna eğitim sistemidir.

Bologna eğitim sistemi dahilinde geliştirilen eğitim politikası gereği öğrenciler sadece birer alıcı olarak değil aynı zamanda öğrenme eylemini tek başına gerçekleştirebilen bireyler olarak yetiştirilir. Öğretmenler de sadece öğreten değil aynı zamanda kendini sürekli geliştiren birer öğrenci konumundadırlar. Bunun sonucunda üniversite çatısı sürekli eğitim merkezleri haline gelmiştir. Bu politikanın üniversite çalışmalarında ortaya çıkardığı başarılardan sebep üniversitenin eğitimi uluslararası otoriterlerce onaylanmıştır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Bölümleri

Bölüm Hazırlık Lisans (İngilizce) Lisans Rusça
Gemicilik-Uzak Yol Gemi Kaptanlığı 3500 $ 3000 $ 2500 $
Deniz Ve Nehir Taşımacılığı Mühendisliği 3500 $ 3000 $ 2500 $
Gemi-Güverte Mühendisliği 3500 $ 3000 $ 2500 $
Gemi Yapımı Mimarisi Ve İnşaat Mühendisliği 3500 $ 1800 $

Bu bölümler dışında kalan programlar ve güncel fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan çalışmalarda öğretim görevlisi olan öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin ekip arkadaşları ile beraber tercih edecekleri bu konu başlıkları dahilinde öğrencilerin yapacakları araştırma çalışmalar ile beraber konuyu iyi anlamaya çalışmakta ve bu konu üzerinde tam hakimiyet sağlamaya çalışmaktadır.

Öğrencilerimiz bu konuda yapacakları çalışmalarda kendi istekleri doğrultusunda dilerse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinin teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar laboratuarlarında ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerekli araştırmaları kolay bir şekilde yapma imkanına sahip olabilecektir.

Bu alanda öğrenciler gerek yazılı dökümanlar halinde gerek ise görsel dökümanlar halinde elde edecekleri bilgiler doğrultusunda bir çalışma sürecine girmektedir. Yürütecekleri bu çalışmalar ile beraber etcs kredi sistemi verilmekte olan bu sistemle beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu dahilinde başarılı olan öğrencilerin bir üst sınıfa geçmeleri sağlanacaktır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ve İngilizce eğitim dilleri bulunmaktadır. Bu dillerden en az bir tanesine ileri derece hakim değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecine tabi tutulacaksınız. Bu eğitim sürecinin sonucunda ise başarı olmanız durumunda öğretmenleriniz tarafından doğrudan lisans sınıfına yerleştirileceksiniz.

 

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Denklik

Lisans sınıfında yapacağınız çalışmalar ile beraber eğitim hayatınızı sürdürecek ve bu eğitim hayatınızın sonucuna geldiğinizde ise alacağınız diploma ile beraber ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani YÖK denkliği sisteminden yararlanacaksınız. Bu sistem dahilinde yapacağınız çalışmalarda ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde geçerlilik sağlamaktadır. Dolayısı ile dilerseniz eğitim gördüğünüz bölümler ile ilgili olmak üzere bir işletme sahibi olabilirsiniz ya da bu alanda bir iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler işe alacağı personelin en iyi şekilde bilgili ve en iyi şekilde teknik donanıma sahip olmasını istemektedir. Sizde kendinizi ne kadar iyi bir şekilde geliştirme imkanına sahip olursanız o kadar iyi bir şekilde çalışmalarınızı sürdüreceksiniz ve iş hayatınız boyunca o kadar iyi düzeyde bir yaşam sürme imkanına sahip olabileceksiniz.

Sizde eğer Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz doğrudan Eurostar Yurt Dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofislerine gelerek ya da bu alanda bilgi almak isterseniz doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak anında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından bilgi alabilirsiniz.

#ukraynadaüniversiteokumak #ukraynadadenizcilikokumak #odessaulusaldenizciliküniveristesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Üniversitelerin yıllık okul ücretleri 1.500$ ile 2.500$ arasında değişmektedir.

Lise diplomanızı Ukrayna'daki üniversitelere başvurmak için kullanabilir ve alacağınız hazırlık eğitiminden sonra istediğiniz bölümde lisans eğitimi alabilirsiniz. Bazı ülkelerin dışında hiçbir ülkede üniversite eğitimi için taban puanı ve YKS sınavı şartı aranmamaktadır.

Tercih Sebepleri

Odessa Denizcilik ÜniversitesiOdessa Denizcilik ÜniversitesiOdessa Denizcilik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!