Ukraynada Eğitim Tıp Fakültesi

Ukraynada Eğitim Tıp Fakültesi

Ukraynada Eğitim Tıp Fakültesi Mesleğe adım atmada sahip olacağın önemli avantajlar ile sağlık alanında dünyanın farklı ülkelerinde ..

Ukraynada Eğitim Tıp Fakültesi

Ukraynada Eğitim Tıp Fakültesi ; Hiçbir zaman değerini yitirmeyecek mesleklerden biridir doktorluk. İyileşen sağlık koşulları ve artan buluşlar sayesinde tıp fakültesi eğitiminin ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır.  Ancak bu gözde mesleği okuyabilmek zor hatta neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Çok başarılı öğrenciler bile istedikleri puanı almalarına rağmen fakültesine yerleşememe tehlikesiyle karşı karşıyadırlar.

Ukrayna’da eğitim tıp fakültesi imkânı ile tıp fakültesini sınavsız olarak okuma imkânına sahipsiniz. Yanlış duymadınız! Sadece lise diplomanızla başvurabileceğiniz Ukrayna üniversitelerinde tıp eğitimi sizleri bekliyor. Üstelik diğer ülkelere kıyasla oldukça düşük ücretlerle okuma imkânına sahip olacaksınız.

Ukrayna’da eğitim tıp fakültesi tüm şehirlerde mevcuttur. Kiev, Harkov, Donetsk, Luganks, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv, İvano-Frankivsk, Herson gibi ülkenin en güzel şehirlerinde tıp eğitimi alabileceksiniz. Tıp üniversitesi veya Sağlık Bilimleri adındaki eğitim kurumlarında Rusça dilinde eğitim verilmektedir. Rusça dilbilginizi 1 yıllık hazırlık okulunda eğitiminize hazır seviyeye getirebilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim ücretleri de son derece uygundur. Ukrayna’da eğitim tıp fakültesi yıllık harç ücretleri 2500 dolar ile 6000 dolar arasında değişmektedir. Diğer ülkelere kıyasla çok uygun olan bu ücretler ile tıp fakültesini küçük bir bütçe ile bitirme imkânına sahip olacaksınız.

 Ukrayna’da Eğitim Koşulları

 Ukrayna Avrupa birliği eğitim kriteri olan Bologna anlaşmasını kabul etmiştir. Bu anlaşma hükümleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim anlayışı sunmaktadır.  Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda Avrupa’da 1. Sınıf kalitede kabul edilen Europass mavi diplomasına sahip olabilirsiniz. Bu prestijli diploma ile tüm Avrupa’daki iş imkânları sizlere açık olacaktır. Europass mavi diplomanın Türkiye’de de geçerliliği vardır.

Tıp fakültesi eğitimi belki de en detaylı eğitimi gerektiren bir bölümdür. Böylesine zorlu bir mesleği okumadan önce bu konuda gereken özelliklere sahip olup olmadığınızı değerlendirmelisiniz. Dilerseniz Eurostar’ın rehberlik hizmetlerinden faydalanarak tıp fakültesi için uygun olup olmadığınızı başka bir göz aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sizlere Ukrayna’da eğitim hakkındaki tüm detaylı bilgileri sunabilmektedir. Ülkedeki kayıt işlemlerinizden, kalacağınız ev veya yurtlara, karşılama hizmetlerinden vize işlemlerine kadar Eurostar uzmanlarından destek alabilirsiniz.  Ukrayna diğer ülkelere göre çok daha kolay vize alınan bir ülke olduğundan bu konuda problem yaşamayacaksınız.

Hayallerinizdeki tıp eğitiminden vazgeçmeyin. Sınav engelleri ya da maddi koşullar yüzünden geleceğinizi mahvetmeyin. En yakın zamanda Eurostar şubelerine gelerek Ukrayna üniversiteleri hakkında bilgi alın. Sınavsız bir şekilde en uygun maddi imkânlarla yurtdışında okuma fırsatına sahip olun. Sınırlı sayıdaki kayıt imkânını kaçırmayın.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!