Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter üniversitesi seçtiğiniz lisans programında başarılı olabilmeniz için gerekli en iyi ortamı sizler için hazırlamakta.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak şunları belirtmemizde fayda olacak ki bu üniversiteye kayıt olabilmek için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Ayrıca bunun yanı sıra üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ve tabi üniversite sınavına da girmenize gerek yoktur.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bütün dünya üniversiteleri tarafından kabul görmüş başarılı ve kendini sürekli bir şekilde yenilemekte olan bir eğitim sistemidir. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sistemi ile beraber öğretmen ve öğrenciler arasındadki diyalogları çok daha güçlü bir hale getirmek temel amaç olarak görülmektedir.

Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde kaliteli bir eğitim için öncelikli olarak öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade her iki taraf arasındaki iletişimin daha fazla güçlendirildiği bir sistem olduğunu benimsemek gerekir.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım ;

 • Ekonomi Bölümü
 • İşletme Bölümü
 • Matematik Bölümü
 • Mekanik Enstitüsü Bölümü
 • Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 • Mikrobiyoloji Bölümü
 • Biyoloji Bölümü
 • Kimya Bölümü
 • Hukuk Bölümü
 • Gazetecilik Bölümü
 • Sosyal Hizmetler Bölümü
 • Sosyal Bilimler Bölümü
 • Siyasi Bilimler Bölümü
 • Coğrafya Bölümü
 • Felsefe Bölümü
 • Alman Filolojisi Bölümü
 • Doğal ve Beşeri bilimler Bölümü

Sizde dilerseniz bu bölümlerden birinde lisans eğitimi görme imkanından yararlanabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar için öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki bologna eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak bu alanda gerekli çalışmalarda bulunması sağlanmaktadır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrencilerin kaliteli bir şekilde eğitim almaları sağlanacaktır.

Bu nasıl mı olacak? Öğrenciler bologna eğitim sistemi ile beraber tercih etmiş oldukları konu ile ilgili olarak gerek Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yer alan kaliteli bir arşive sahip kütüphanede tercih etmiş oldukları konu ile ilgili araştırmaları yapabilmekte olacaktır.

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilindeki bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin yapacakları bu çalışmalar ile beraber kaliteli bir bilgi birikimine sahip olacaklar ve ileriki yaşantılarında iyi bir donanıma sahip olmaları sağlanacaktır.

Öğrenci arkadaşlarımızın yapacağı bu araştırmalar dahilinde elde edeceği yazılı ve görsel dökümanlar ile beraber oluşturdukları taslakları projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber sentezleyerek konu içesinde en fazla işine yarayacak olan kısımları kullanarak bir çalıma yürütmeleri sağlanacaktır. Bu işlemler içinde öğrenciler bireysel olarak değil bir ekip halinde hareket edeceğinden dolayı ilerleyen yaşantısında bu ekip çalışmalarının faydasını gözlemleyecektir.

Sizde Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor bunun akabinde ise üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yoktur hatta üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber öğrenci arkadaşlarımızın en iyi şekilde bilgi birikimi ve teknik donanıma sahip Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi bünyesindeki sınıflarında eğitim alması mümkün olacaktır.

Bu alanda gerek kayıt işlemlerinde gerek ise Ukrayna’da eğitim için vize işlemlerinde sizlere alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber teknik destek sunacak olacan ekibimiz yardımcı olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!