Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Yurtdışında güvenilir ortamda tedbir almadan lisans eğitimi almak Kiev Ekonomi üniversitesinde bölümlerde okuyarak mümkün.

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Yurt dışında eğitim fırsatlarından yararlanmak istermisiniz peki ya Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmeye ne dersiniz.. Ukraya’nın en bilindik tarihi geçmişi olan bir üniversitesi olan üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin yaygın bir şekilde uygulanmakta olduğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek için aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak 25 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlık olduğunuzu belirten heyetten geçirilmiş kaymakamlık ve noter tarafından onaylanmış bir sağlık raporu gerekmektedir ve son olarak lise veya lise dengi bir üniversiteden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan eğitim sistemi bologna eğitim sistemi olduğunu belirtmiştik. Bu eğtiim sisteminden kaynaklanmakta olan bir takım ayrıcalıklardan faydalanmakta olan öğrencilerden olmak isterseniz öncelikli olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogun çok daha iyi bir konuma getirilmiş olduğu bu eğitim sisteminde öğrencilerin araştırmaya, uygulamaya ve sunumlar yapmaya yöneltilmesi öğrencilerin ekip çalışmasına önem vermesi sağlanmaktadır.

Öğrenciler arasında uygulanmakta olan bu sistem öğretmenlerinde işlerini kolaylaştırmaktadır. Öğrencileri alıcı olarak görmekten, öğretmenleri ise sadece verici olarak görmekten başka bir şekilde öğrencilerin daha çok araştırmaya yönelik bir şekilde çalıştırılması sağlanmaktadır. Öğretmenler tarafından verilmekte olan konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencilerin yapacakları araştırmalar sonucunda uygulamaya dökmeleri sağlanmaktadır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok yabancı uyruklu öğrencinin bulunuyor olması ise ayrı bir güzellik olarak görülmektedir. Bir çok din, dil ve ırktan öğrencinin bir araya gelerek eğitim görmesi sağlanmaktadır. Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitime bakacak olursak ;

 • Personel Yönetimi Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Kanun Bölümü
 • Siyaset Bilimi Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü
 • Filoloji Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışma Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Uygulamalı Matematik Bölümü

Yazılım Mühendisliği Bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerde eğitim görmek isterseniz sizde Kiev’de yaşayabilir bir yıllık bir hazırlık eğitimi sürecinin ardından dört yıllık lisans eğitimi alacaksınız ve bu eğitimin ardından dilerseniz bir buçuk dönemli bir yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Yurt dışında eğitim görmenin ayrıcalıklarından bahsedecek olursak bir iş veren gözünden olacak bakarsak öncelikle şunu belirtmeliyiz ki işverenler daima işe alacağı personelin oldukça iyi bir bilgi birikimine sahip olmasını istemektedir.

İyi bir bilgi birikimi demek işlerin daha iyi ve daha kısa sürede bitirilmesi daha sorunsuz bir şekilde yapılması demek olacaktır. Dolayısı ile iyi bir çalışma iyi bir performans sergileyecek olan bu personel çok daha iyi bir şekilde çalışma ortamına ayak uyguracak ve çalışmalarda liderlik gösterecektir. Ekip çalışması ruhuna üniversite yıllarında sahip olacak olan bu kişi yabancı dil bilgisi ile makinelerde veya çeşitli alanlarda oluşabilecek sorunları kısa sürede çözebilecek seviyede yabancı dil bilgisi ile katalogları veya kullanma kılavuzlarını inceleyerek rahat bir şekilde sonuca ulaşacaktır.

Sizde Ukrayna’nın Kiev şehrinde üniversite eğitimi almakta isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken bir şey var ki lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmanız gerekiyor. Bunun dışında EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Yapılacak anlaşma dahilinde oluşturulacak sözleşme ile beraber uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber %100 yerleştirme garantisine sahip olacağınız gibi aynı zamanda %100 vize garantisine de sahip olacaksınız.

Dolayısı ile yurt dışında eğitim görmüş olan biri olarak yurdumuza döndüğünüzde yök denkliği bulunan Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun sıfatı ile beraber iş arayabilir, dilerseniz kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu anlamda diğerlerine oranla daima ön planda olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!