Ukrayna’da Eğitim Dili (Rusça, İngilizce, Ukraynaca)

Ukrayna’da Eğitim Dili (Rusça, İngilizce, Ukraynaca)

Ukrayna’da Eğitim Dili seçeneklerinden istediğiniz dili seçerek branş ve üniversite seçiminizi danışmanlarımızla birlikte yapabilirsiniz.

Ukrayna’da Eğitim Dili (Rusça, İngilizce, Ukraynaca)

Ukrayna Üniversiteleri Türk öğrenciler için inanılmaz avantajlıdır. Lise mezunu gençler, yüksek lisans yapmak isteyen arkadaşlar, doktora eğitimi almak isteyenler kesinlikle Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih etmelisiniz. Bunun için de kurumumuz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizleri bekliyor. Arkadaşlar, ülkemizin büyük illerinde, hemen hemen hepsinde şubelerimiz var. Öğrenci danışmanlarımız sizi bekliyor.

Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Genel Bilgiler:

Ülkenin hemen hemen büyük kentlerinin hepsinde üniversite olduğunu söyleyelim. Bunun başında başkent Lviv geliyor. Harkov, Odessa, Tuzla gibi kentlerde bulunan üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Ülke üniversitelerinde Türk öğrenciler sınavsız olarak, taban puan ya da not ortalaması şartı aranmadan kabul edilmektedir. Bu son derece avantajlı bir durum sevgili arkadaşlar. Unutmayın sadece lise mezuniyetiniz yeterli olacak. Ülkemizde sınava girmiş olabilirsiniz, belki istediğiniz bölümün puanını alamadınız. Belki de, hiç sınava girmediniz, direk istediğiniz fakülteye yurtdışında gitmek istiyorsunuz. Doğrudan Ukrayna Üniversiteleri’ne kaydolabilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim dili Rusça, İngilizce, Ukraynaca olarak düzenlenmektedir. Bu nasıl olmaktadır. Hemen cevaplayalım. Bazı üniversitelerde ve fakültelerde eğitim dili Ukraynaca iken, bazı diğer fakültelerde ise Rusça olabilir. İngilizce olan fakülteler, bölümler de bulunmaktadır.

Ukrayna’da eğitim dili olarak, Rusça, İngilizce, Ukraynaca kabul edildiğinden, Türk öğrencilerimizin bu dilleri bilmemeleri durumunda, hazırlık sınıfı eğitimden geçmeleri lazımdır. Hazırlık sınıfı bir sene sürmektedir. Genel olarak, bir senelik hazırlık sınıfında rakamlar 1500 Amerikan Doları’ndan başlamaktadır. Senelik olan bu rakam gerçekten ekonomiktir.

Genel olarak Ukrayna Üniversiteleri’nin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin senelik harçlarının çok uygun olduğunu belirtmek gerekir. Asla zorlanmazsınız. Seçtiğiniz fakültenin eğiti dili ne ise, hazırlık sınıfında okuduktan sonra, lisans eğitiminizi almaya devam edebilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim dili konusunda tereddütleriniz olmasın. Bir senelik eğitim yılı, söz konusu dili kavramanız için yeterli olacaktır. Size önerimiz, eğitim diliniz ne olursa olsun, diğer dilleri de öğrenmek için zaman ayırın. Bu şekilde, mezun olduğunuzda, bir değil, üç dili de öğrenmiş olacaksınız.

Ukrayna Üniversiteleri Avrupa’nın kaliteli üniversiteleri arasında sayılmaktadır. 1. Kalite seviyede olan mavi diploma verilmektedir. Mezun olduğunuzda, Europass niteliğinde diplomanızla AB ülkelerinde kariyer yapabilirsiniz. Size tanıttığımız bu seçkin üniversiteleri göz ardı etmeyin. Seçkin eğitim alacak ve uluslararası anlamda kabul göreceksiniz.

Her aşamada bizden yardım alacak ve bize danışabileceksiniz. Kayıt şartları kesinlikle sizi zorlamaz. Sınavsız olarak başvuru yapabilirsiniz. Sadece lise diplomanız yeterli olacaktır unutmayınız.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!