Ukrayna’da Eğitim Bölümleri

Ukrayna’da Eğitim Bölümleri

Ukrayna’da eğitim bölümleri ile hayaliniz olan lisans okuyabilmeniz mümkün ve oldukça Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri sayesinde çok kolay.

Ukrayna’da Eğitim Bölümleri

Ukrayna’da Eğitim Bölümleri ile Size muhteşem bir ülke ve üniversitelerini kısaca tanıtacağız. Ukrayna ve üniversiteleri. Ukrayna bağımsızlığını ilan ettikten sonra hızlı bir kalkınma sürecine girdi. Zaten Ukrayna kurulduğu tarihlerden, yani yüzyıllar öncesinden beri her zaman medeni bir ülke oldu. 2. Dünya Savaşı’nda çok yıpranan ülke yaşadığı tüm acıları geride bıraktı. Artık geleceğe de güvenle bakan bir ülke olarak yakın coğrafyamızda en dikkat çeken ülkelerden biri. Barış içinde, her alanda kalkınma hamleleri ile, AB üyelik süreci ile dikkat çekiyor.

Ukrayna’nın Öne Çıkan Özellikleri:

Ukrayna okuma yazma oranı çok yüksek bir ülke. Ülkede eğitim almamış bir vatandaş yok diyebiliriz. Üniversitelerin geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanmakta. Hatta 300, 400 yıllık üniversiteler var ülkede. Avrupa Ülkeleri arasında sayılan yüksek öğrenim kurumları mezun olan öğrencilerine mavi diploma veriyor.

Mavi diploma AB ülkelerinde Europass adı ile anılıyor. Tüm birlikte geçerli olan, sadece a kalite üniversiteler tarafından verilen bir diploma bu. Şimdi gelelim asıl önemli noktaya. Arkadaşlar, Ukrayna Üniversiteleri Türk öğrencileri sınavsız ve taban puan olmadan kabul ediyor. Yanlış okumadınız. Sadece lise diplomanızla, ister meslek lisesi mezunu, ister normal veya Anadolu lisesi mezun, kolej mezunu olun fark etmez. Diplomanızın olması yeterli.

Ukrayna’da eğitim bölümleri de ülkemize yakın sayıda. Tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, mühendislik fakülteleri, veterinerlik, tarım ve zıraat fakültesi ilgilenebileceğiniz bölümler arasında. Pedagoji, telekomünikasyon bölümleri de ilginizi çekebilir. Hukuk eğitimi alma hayali kuranları Ukrayna’da eğitim bölümleri arasında hukuk fakültesi de var.

Ukrayna’da eğitim bölümleri olarak şüphesiz, Türk gençleri için en ilgi çeken bölümlerden biri ekonomi ve işletme fakülteleridir. İşletme, iktisat, ekonomi eğitimi almak isteyenler, sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz. Mezun olduğunuzda ülkemizde değil sadece, Avrupa Ülkelerinde ’de kariyer arayışına girebilirsiniz. Sanat eğitimi almak isteyenler, Ukrayna mükemmel sanat eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında geliyor.

Ukrayna Üniversiteleri, müzik, oyunculuk, resim ve diğer sanat dallarında eğitim almak için harika kurumlarla dolu. Mutlaka sanat eğitimi almak isteyen gençlerin değerlendirmesini isteriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gerçekten Ukrayna Üniversiteleri’ni tanımanızı isteriz. Çünkü kaliteli ve köklü bir eğitim verilmektedir. Sınavsız girme şansınız bulunmaktadır. Harç rakamları ve genel yaşam giderleri de gerçekten çok uygundur. Bu nedenle, size sunulan şansı kaçırmayın. Yurtdışında eğitim alma noktasında, en cazip seçeneklerden biri Ukrayna Üniversiteleridir. Size tanıtmak istiyoruz ve kayıt ile diğer işlemler için sizinle olacağımızdan da emin olabilirsiniz.

Konumu:

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!