Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Denizcilik Akademisi

Uzman denizciler yetiştirmeye odaklı Odessa Denizcilik Akademisi öğrencilerin yararına olabilecek tüm gereksinimleri sunmaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi

4 yıllık eğitim veren Odessa Denizcilik Akademisi taban puanı olmayan uygulamalar ile öğrenci almaktadır. 1500$ olarak belirlenen fiyatı seçilen bölüme göre farklılıklar göstermektedir. Öğrenciler 4 yılın sonunda alacakları staj uygulamaları ile mavi diplomalarını alarak her deniz ülkesinde işe başlayabilirler. Staj süresi 12 aydır. Akademi içinde öğrenciye yarayışlı ve sıkılmadan gezebilecekleri ortamlar hazırlanmıştır. Dışardan gelenler için sağlıktan hizmet alabilmeleri geniş kapsamlı hastanesi ile giderilmektedir.

Öğrenciler farklı fakülteler içinde uzmanlık alanlarını belirlediklerinde istedikleri yönde ilerleyebilecektir. Uzmanlık alanları seyrüsefer, navigasyon ve gem reaktör ve güç santralleri, işletme ve gemi otomatik sistemler, telsiz elektronik aletleri ve sistemleri, deniz ulaştırma kuruluşları yönetimi olarak sayılabilir. Danışmanlık olarak başvurabileceğiniz Euro star yurt dışı danışmanlıkları büroları üniversite için gerekli olan mali durumu, vize alınmasını, yurtlar hakkında genel bilgiyi, akademinin eğitim derecesini ve alanlarını, yatay geçişleri, mastar ve yüksek lisans programlarını, bölümleri, hazırlık sınıflarını anlatarak bilgilendirmek ile görevlidir. Diğer üniversiteler hakkında da detaylı bilgi alarak seçiminizde yardımcı olacak olan Euro danışmanlıklar sizi gideceğiniz yer de ücretsiz takip ederek bilgilendirebilir.

Ukrayna’da eğitim denizcilik fakülteleri dışında ekonomik fakülteleri, tıp fakültesi, biyoloji fakültesi, ziraat fakülteleri, sosyal bilimler fakülteleri, mühendislik fakülteleri, sivil havacılık fakültesi, madencilik fakültesi, tarım fakültesi, iktisadi ve yönetim fakülteleri, gıda teknolojileri fakülteleri, mekanik ve enerji fakülteleri, eczacılık fakülteleri, jeoloji ve filoloji fakülteleri olarak farklı fakültelerde eğitim alına bilinmektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi Kariyeri

Daha önceki yıllarda sadece kendi ülkesi sınırlarında bulunan öğrencilere açık olan Odessa Denizcilik Akademisi 2002 yılından sonra Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi olarak tanınmıştır. Böylelikle bütün yabancılara üniversitelerinin kapılarını açan Ukrayna Odessa üniversitesinde eğitim alabilecek niteliklere sahip kaptanları ve denizcileri yetiştirmektedir. İngilizce olarak vermiş olduğu dersler navigasyon, seyrüsefer, uluslararası denizcilik hukuku, ekonomi, gemi yönetme, ticari gemi kullanma hakları olarak belirlenmiştir. Sadece bu konuda eğilimli olma şartı arayan okul denizi seven ve denizcilikle ilgilenen herkesi beklemektedir. Üniversite de performans gösterilecek dersler pratikte ve teoride gösterilerek aydınlatılır. Profesörlerin verdiği ders saatleri içinde her öğrenci birer kaptan olabilme yolunda eğitilmektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi uluslararası denizcilik örgütü standartlarında hizmet vermektedir. Akreditasyon seviyesi IV olarak gösterilmektedir. 1944 yılından beri uzman kadrolar yetiştirmek için eğitimler vermektedir. Denizde yapılan ticaret, balıkçılık, taşımacılık olanaklarını kaliteli hale getirmek için yetiştirdiği uzmanlar yetenekleri ile bu çalışmaları aydınlatmıştır.

Konumu:

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!