Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş hakkında güvenilir ve uzman danışmanlık firması olan Eurostar kadrosu ile görüşme yapabilirsiniz.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ülkemizden giden öğrenciler tekrar kendi ülkelerine gelerek eğitimlerini buradaki eğitimler ile birleştirmek istediklerinde Ukrayna olanaklar sunmaktadır. Hazırlık eğitimi alan ve 1. Sınıfı bitiren öğrenciler alanları ile ilgili olarak ülkemizdeki baraj puanını geçebiliyorsa yatay geçiş yapabilir. Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş yapacak öğrenciler yine kendi alanlarındaki bir üniversitenin bölümüne geçebilir. Bunun için eğitim aldığı üniversitenin bağlı bulunduğu yere başvuru yaparak istenilenleri öğrenebilirler. Okulunuza başlamadan önce bu detayı öğrenerek eğitiminizi almanız aksaklıkları gidermenizde yardımcı olacaktır. Eurostar merkezlerinden alacağınız geçiş bilgileri ile ikinci sınıfa kendi ülkenizdeki başka bir üniversitede yapabilirsiniz. Başka bir ayrıntı ise harcamalar ve masraf olarak karşılayamadıkları eğitim ücreti nedeni ile çoğu öğrenci yatay geçiş yapmak istemektedir. Bu da külfeti azaltmak için geçerli bir nedendir. Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş imkânı sunarak öğrencilerin sorun yaşamadan geri dönmelerini sağlayacaktır. Yıllık olarak ödenen okul ücreti ikinci sınıfa başlamadan önce başvurunuzu yapacağınız geçiş için geçerli olacaktır. Yatay geçişle hazırlık sınıflarında alacağınız denklik dersleri dönüşünüzde eksik dersleriniz olmamasını sağlayacaktır. Zaten eksik dersiniz varsa geçiş yapmanız bir işe yaramayacaktır.

Ukrayna’da Eğitim Almak İsteyenler İçin Avantajları

En başta elbette ki gençlerin hoşuna giden taraf sıvasız okul kaydı yaptırabilmeleridir. İstediği mesleği seçebilmeniz ise hayatta bulamayacağınız en büyük fırsat olacaktır. Mavi diploma vermesi nedeni ile uluslararası eğitim veren bu okullarda okumak oldukça anlamlı olacaktır. Geleceğe dair uygulamak istediğiniz planlarınızı her yerde yapabilirsiniz. Kredi ve yurtlar kurumu Ukrayna içinde olan üniversiteler için okuyan öğrencilere kredi vermektedir. Burada alabileceğiniz okullarda ailenizden artı bir para istemeden zaten çok pahalı olmayan Ukrayna’da okumanız ekonomik olarak masraf olmaktan çıkacaktır. Öğrencilere kariyerleri yüksek olan eğitmenler eğitim verirken az sayıda öğrenciye bir eğitmen düşecek kadar fazla sayıya da sahiptirler. Bunun yanında Avrupa birliği sürecinde buraya üye olan bütün ülkelerde çalışma olanağı bulabilirsiniz. Devletin onayladığı Ukrayna üniversiteleri makul fiyatlara sahiptir. Abartılı olmayacak fiyatlarının yanında bölümlerde oldukça fazladır. İlginizin olduğu bölümde okumak için elinizdeki fırsat olacaktır. Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş hakkı vardır. Kiev, Odessa, Harkov, şehirlerinin yanında diğer şehirlerinde de üniversiteleri vardır. Her üniversite gelişmiş teknolojiler ile donanımlı olarak dersler vermektedir. Rusça ve İngilizce olarak verilen eğitimlerin alınması çoğu ülkede işinize yarayacaktır. İki dil bilerek bu ülkeden ayrılmak çalışma alanlarınızda daha geniş kapsamlı işler yapabilmeniz için gerekli olacaktır.

Konumu:

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!